/Koncert Krystiana Ochmana w Cieszynie

Koncert Krystiana Ochmana w Cieszynie

We wtorek, 8 marca 2022 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpił Krystian Ochman. Zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland. Wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana.

Jego uczestnictwo w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman nazywany był objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów „The Voice of Poland”. Piosenka zanotowała aż 300 tyś. streamów w tydzień i zadebiutowała na Top200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty.

Drugi singiel „Wielkie tytuły” ukazał się 25 lutego 2021 roku. Teledysk do niego błyskawicznie znalazł się na #1 miejscu na karcie na czasie YouTube. Kolejnych singli „Wspomnienie”, „Prometeusz” oraz „Ten sam ja” również nie zabrakło na karcie na czasie YouTube.

Krystian z utworem „Prometeusz” wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie „Premier” oraz jako jeden z dwóch polskich artystów wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory „Lights In The Dark” oraz „Ten sam ja”.

Krystian urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Przełomowym momentem w życiu Ochmana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Obok zdolności wokalnych, Krystian jest również instrumentalistą. Gra na fortepianie i trąbce oraz aktywnie uczestniczy w procesie twórczym podczas produkcji swojego materiału muzycznego.

Krystian Ochman będzie reprezentował nasz kraj w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji.

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras.