/Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego

Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego

W piątek, 30 września 2022 roku w Sali Bankietowej Pod Brunatnym Jeleniem w Cieszynie odbyła się Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego.

W czasie Gali wręczono nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za osiągnięcia uzyskane w roku 2021, nagrody dla szkół i gmin, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, ogłoszono wyniki Plebiscytu Sportowego „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

OSOBY UHONOROWANE WYRÓŻNIENIEM POWIATU CIESZYŃSKIEGO
W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2021

  • Filip Czupil – 1 miejsce w Pucharze Polski ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting 2 miejsce w Mistrzostwach Polski ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting 5 miejsce w Mistrzostwach Europy ju-jitsu U18 kat., wagowa do 73 kg, formuła fighting ,
  • Jacek Drewek – Mistrz Polski w ju-jitsu U-18 mężczyzn, kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting 7 miejsce w Mistrzostwach Europy ju-jitsu U18, kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting 2 miejsce w Pucharze Polski ju-jitsu U18 kat. wagowa do 66 kg, formuła fighting ,
  • Maja Wysocka – Mistrzyni Świata w Otwartych Mistrzostwach Świata w kat. solo baton kadetki i solo baton akrobatyczny kadetki 3 x złoty medal w Mistrzostwach Europy Christmas Challenge w kat. solo baton, solo baton akrobatyczny oraz solo pompon kadetki 4 x Mistrzostwo Polski i złoty medal w Mistrzostwach Sportu Mażoretkowego w kat. 2 x solo baton, solo baton akrobatyczny, solo pompon I Wice Mistrzostwo Polski i srebrny medal w kat. solo flaga kadetki ,
  • Grzegorz Szczechla – Srebrny medal w Mistrzostwach Polski Runmageddon (jeden z największych biegów terenowych OCR w Polsce) Złoty medal w biegu na dystansie krótkim (sprincie) podczas Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych OCR udział w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi (8 miejsce)
  • Konecki Przemysław – Wicemistrz Polski seniorów indywidualnie i mistrz w mikście w zawodach halowych w łukach bloczkowych Brąz w letnich mistrzostwach Mistrz Polski juniorów indywidualnie i w mikście (hala) Mistrz Polski juniorów na otwartym terenie Start w Mistrzostwach Europy (17 miejsce) i Mistrzostwach Świata Juniorów (17 miejsce)

W PLEBISCYCIE GŁOSU ZIEMI CIESZYŃSKIEJ NAGRODZENI ZOSTALI:

1. Kajetan Kajetanowicz (Ustroń, Automobilklub Polski) – 6900 pkt. Czwarty sezon z pilotem Maciejem Szczepaniakiem startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC-3. Rok temu była trzecia lokata, a teraz tytuł wicemistrza w generalce. Rywalizował w Rajdzie Chorwacji (1. miejsce), Rajdzie Portugalii (1), Rajdzie Sardynii (8), Rajdzie Estonii (2), Rajdzie Akropolu (2), Rajdzie Hiszpanii (2) Rajdzie Monza (3).

2. Piotr Łącz (KB Puncher Cieszyn) – 1668 pkt. Udany debiut na zawodowym ringu. Podczas gali bokserskiej Tymex Boxing Night 17 w Pionkach, pokonał w drugiej rundzie swojego rywala przez techniczny nokaut. W swojej drugiej zawodowej walce odniósł drugie zwycięstwo, pokonując podczas gali GIA Challenger’s Boxing Night 2 w Turku, przez techniczny nokaut Czecha Alaina Banongo.

3. Eliza Rucka- (Istebna, AZS AWF Katowice) – 1477 pkt.

Mistrzyni Polski seniorek i młodzieżowców w biegu narciarskim na dystansie 5 km, starty w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców.

TRENERZY

1. Jan Szturc (WSS Wisła) – skoki narciarskie – 988 pkt.

Drużyna

W plebiscycie za 2021 rok nie udało się wyłonić mistrzowskich ekip, ale za 2020 rok – jak najbardziej. Tytuł najlepszej drużyny 2020 roku według Czytelników „Głosu” zdobyli halowi wicemistrzowie Polski seniorów w tenisie ziemnym: UKS Beskidy Ustroń. Na ten sukces zapracowali: Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Jaroslav Pospisil i Łukasz Kozielski.

Igrzyska Dzieci szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pawła Stalmacha w Wiśle – I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie – II miejsce

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogórzu – III miejsce

Igrzyska Młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich – I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie – II miejsce

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu – III miejsce

Licealiada szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2021/2022

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie – I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle – III miejsce

Klasyfikacja gmin we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego

w roku szkolnym 2021/2022

Gmina Skoczów – I miejsce

Gmina Cieszyn– II MIEJSCE

Gmina Hażlach– III MIEJSCE

Uroczystość poprowadził Adam Cieślar, oprawę muzyczną w tle zapewnił Tomasz Pala.

fot. Michał Krawczyk

mat. pras.

fot. Michał Krawczyk
TAGS: