/„ZNICZ 2018” – CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

„ZNICZ 2018” – CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Od 31 października do 5 listopada trwać będzie ogólnopolska akcja „Znicz 2018”. Jak co roku na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.
Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji „Znicz 2018” policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, gdzie ruch będzie bardzo duży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach:

– po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze

– pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami

– zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie cmentarzy

Oczywiście nigdy nie było i nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zachęcamy do używania elementów odblaskowych – zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo – bądźmy widoczni na drodze.

Jak co roku w związku ze Świętem Zmarłych przewidziano zmiany organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego w następujących miejscach:

Cieszyn ul. Katowicka. Wyłączony prawy pas ruchu

W Cieszynie, jak co roku, wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking.

Skoczów ul. Cieszyńska. Plan przebiegu drogi jednokierunkowej

W Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak – Szatkowskiej do skrzyżowania z ul  Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców będzie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu).

 Strumień ul. 1 Maja. Plan przebiegu drogi jednokierunkowej

W Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od  skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Młyńskiej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej

W Chybiu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy odcinku ul. Sportowej – ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ulica Lipową do ulicy Wyzwolenia

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie akcji „Znicz 2018” w województwie śląskim na stronie Śląskiej Policji.

fot. Karolina Filarczyk

  • mat. pras. (SP)