/Złoto laskarzy KS Cieszyn

Złoto laskarzy KS Cieszyn

Drużyna laskarzy KS Cieszyn wzięła udział w V Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym, który odbył się 1 i 2 grudnia 2018 r. na hali w Tarnowskich Górach. Nasi zawodnicy mieli możliwość zmierzyć się z zespołami nie tylko ze Śląska, ale również z Austrii i Białorusi w dwóch kategoriach wiekowych – U10 i U12. Drużyna U12, która przywoziła ze wszystkich ostatnich turniejów medale, nie zawiodła i tym razem.

Po udanym pierwszym dniu zmagań, w niedzielę spotkała się w finale z LUKS Jedynką z Miasteczka Śląskiego. W zaciętym, toczącym się w błyskawicznym tempie i bardzo wyrównanym meczu drużyna KS Cieszyn pokonała przeciwnika 1:0 i wróciła z kolejnym złotym medalem. Najlepszym zawodnikiem w cieszyńskiej drużynie został bramkarz Szymon Suliga.
Dla zespołu U10 turniej był cenną lekcją i znakomitym treningiem, jaki daje gra z bardziej doświadczonymi drużynami. W tej kategorii liczy się zdobywanie doświadczenia meczowego i obycia na pełnowymiarowym boisku, a na wygrywanie i miejsce na podium przyjdzie czas. Dzieciaki walczyły bardzo dzielnie i mogą być dumne ze swojej postawy, tak jak dumni są z nich trenerzy. Najlepszym zawodnikiem drużyny U10 został Jacek Pniok.

Za naszymi zawodnikami kolejny udany turniej, ale oczywiście nie przerywają treningów. Po przerwie świątecznej, już w nowym roku czekają ich rozgrywki w Mistrzostwach Śląska na hali.

Drużyna zaprasza na treningi hokeja na trawie na halę przy alei Łyska w każdy piątek o 15.30 oraz w co drugą środę, również o 15.30. Bliższych informacji udziela prezes KS Cieszyn Konrad Legierski tel. 512 169 006.

fot. KS Cieszyn

KS Cieszyn