/Zasypiaj z marzeniami, obudź się z celem!

Zasypiaj z marzeniami, obudź się z celem!

 

Pod koniec sierpnia 2018 r. powołano do życia fundację Sport Forte. Jej przedstawiciele zainaugurowali działania o charakterze treningowo-szkoleniowym. Tym samym rozpoczął się nabór do piłkarskiego projektu „Polskie Orły”.

Powołana do życia fundacja Sport Forte – Polskie Orły to inicjatywa rodziców. – Rodzice wiedzą na jakie trudności napotyka młody sportowiec na swojej drodze rozwoju sportowego. Dlatego głównym celem fundacji jest wspieranie ich talentu oraz zarażanie sportem jak najszerszej grupy dzieci – zgodnie podkreślają założyciele fundacji. – Z perspektywy rodziców pragniemy inicjować działania i wspierać nasze pociechy, aby jak najliczniejsze grono młodzieży osiągnęło swój osobisty sukces i przeżyło wspaniałą przygodę ze sportem. Dziecięca radość i ich marzenia determinują nasze działania, dlatego zapraszamy wszystkich do współpracy i podejmowania inicjatyw dla dobra dzieci– dodaje Arkadiusz Lazar założyciel Fundacji Sport Forte.
Pierwszy cel, który przyświecał założycielom organizacji Sport Forte – Polskie Orły dotyczył stworzenia grup treningowych. – Zamieniając słowa w czyny 31 sierpnia ruszono z pierwszym projektem Professional Football na obiektach COS Szczyrk – zaznacza Joanna Wiśniewska z Fundacji Sport Forte.
Zawodnicy zakwalifikowani do projektu Polskie Orły, po treningu selekcyjnym, zostali podzieleni na trzy grupy (maksymalnie 18 zawodników). Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu – trening piłkarski 90 minut + 20 minut zajęcia dodatkowe.
Ponadto organizatorzy przewidzieli:
– zajęcia z dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem
– raz w miesiącu mecz kontrolny
– udział w turniejach
– obozy zimowe i letnie

Motto przyświecające działaniom fundacji brzmi: „Zasypiaj z marzeniami, obudź się z celem.” Szczegóły m.in. https://www.facebook.com/PolskieOrlypl/

mat.pras. (SP)