/Zapowiedź 2 Rajd Śląska

Zapowiedź 2 Rajd Śląska

Zbliża się wielkimi krokami święto motoryzacji na Śląsku czyli II Rajd Śląska jest to cykl złożony z trzech czempionatów: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski (HRSMP) oraz Rajdu Okręgowego jakim są Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska (RSMŚl).

Zmagania będą się toczyły w dniach 29-30 czerwca 2018 roku.  Początkowo w piątkowe popołudnie kibice zobaczą start honorowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po czym zawodnicy udadzą się na dwa wieczorne miejskie odcinki specjalne zlokalizowane na ulicach Mikołowa oraz wokół stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Od sobotniego poranka zmagania toczyć się będą na trzech odcinkach specjalnych pokonywanych w dwóch pętlach. Jest to kolejno Suszec, Bzie oraz Chybie. Serwis i park maszyn zlokalizowany jest przy Stadionie Śląskim w Chorzowie,  natomiast ceremonia mety zaplanowana na Żorskim rynku. Odbędzie się w sobotnie popołudnie.

Do rajdu zgłosiło się 125 załóg odpowiednio (RSMP – 40 załóg, HRSMP – 33 załogi, RSMŚl – 52 załogi).

Z pewnością nie zabraknie emocji i silnej rywalizacji, gdyż na starcie 2 Rajdu Śląska zobaczymy całą czołówkę tegorocznej odsłony Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w tym liderów punktacji – Jakuba Brzezińskiego i Kamila Kozdronia
(Skoda Fabia R5).

Więcej szczegółowych informacji można odnaleźć pod linkiem: http://slask.rsmsl.pl/

Fot. Andrzej Meiwczyk /zdjęcie poglądowe/

(AM)

3