/[WYWIAD] Next Door to Heaven: „(…) inspirują nas nasze uczucia, natura i wiele innych rzeczy”

[WYWIAD] Next Door to Heaven: „(…) inspirują nas nasze uczucia, natura i wiele innych rzeczy”

Coraz więcej zespołów zza wschodniej granicy odwiedzają nasz kraj, by promować swoją muzykę. Tym razem przedstawiamy Wam zapis rozmowy z rosyjskim zespołem Next Door To Heaven.

Zespół rodem z Saint Petersburga, to trio, które swoich słuchaczy raczy doskonałą mieszanką rocka, metalu i alternatywy. Całość okraszona jest wokalem, który nadaje całości nieco subtelności i delikatności.

Zapraszamy do lektury naszego wywiadu! Dowiecie się z niego m.in. gdzie i kiedy zespół zagra w Polsce, jak zaczęła się ich kariera i dlaczego to właśnie u nas postanowili zagrać.


Karolina Filarczyk 

Sergey Kovalenko – Next Door To Heaven

Witajcie w Polsce! Niedługo gracie 2 koncerty w naszym pięknym kraju. Gdzie zagracie i kiedy?

Dziękuję! Zagramy w Krakowie 21 maja w pubie Rockshot i w Bielsku-Białej 22 maja w klubie Rudeboy.

Koncertowaliście wcześniej w Polsce?

Nie, to nasz pierwszy raz w Polsce.


Next Door to Heaven, czyli: Daria Mazunova- vocals, lyrics, Eugene Mazunov- composition, guitar, arranging, Sergey Kovalenko- bass guitar / fot. Facebook.com

Wasze piosenki były grane w rozgłośniach m.in. w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Skąd pomysł na Polskę?

Postanowiliśmy uwzględnić daty w Polsce, ponieważ wiele dobrych zespołów pochodzi z twojego kraju i myśleliśmy, że ludzie też mogą lubić naszą muzykę.

Macie u nas swoich fanów?

Jak wiemy, w Polsce mamy już naszych fanów i będziemy mieli okazję zobaczyć się z nimi na koncertach.

Wasza muzyka jest dość specyficzna – łączycie mocne granie z melodyjnym, pozornie spokojnym wokalem. Które zespoły stanowią dla Was największą inspirację?

Powodem tworzenia takiej muzyki jest to, że jesteśmy bardzo różni i preferujemy wiele różnych rodzajów muzyki. Od klasycznego do bardzo ciężkiego. Zazwyczaj inspirują nas nasze uczucia, natura i wiele innych rzeczy.

Daria, Ty w zespole zajmujesz się w zespole oprócz śpiewu, także pisaniem tekstów. Czym kierujesz się pisząc nowe piosenki?

Podczas pisania tekstów zazwyczaj myślę o rzeczach bardzo osobistych. Moje teksty są nie tylko o mnie, czasem piszę o kimś innym i jego życiu. Nawiasem mówiąc, zawsze mam już wymyślone tytuły piosenek przed napisaniem tekstów. Nie wiem, jak to działa, ale szybko te wszystkie tematy przychodzą mi do głowy.

Next Door to Heven, to pierwszy zespół, w którym występujecie?

Nie. Stworzyłem swój pierwszy zespół w wieku 14 lat. Gene w wieku 16 lat. Mamy już pewne doświadczenie muzyczne.

Od jak dawna gracie wspólnie? Jak powstał pomysł na zespół?

Założyliśmy ten zespół w 2014 roku. Kiedy muzyka jest twoim życiem od dzieciństwa, nigdy nie masz pojęcia „dlaczego powinienem założyć zespół”, po prostu to robisz, bo bez niego nie możesz żyć.

Next Door to Heven… co ta nazwa znaczy dla Was?

Dla mnie osobiście Next Door To Heaven to uczucie, które czerpiesz z muzyki, którą naprawdę kochasz.Jesteście młodym zespołem. Wolicie bardziej granie na żywo, czy prace w studio?

Oba procesy dotyczą tworzenia czegoś. To sztuka. Różnica polega na tym, że gdy jesteś w studiu, tworzysz coś od samego początku lub ćwiczysz, aż będzie ono gotowe do wysłuchania przez słuchaczy. Granie na żywo to bardziej pokazywanie tego, co masz do powiedzenia słuchaczom, na co cię naprawdę stać grając na żywo. Oczywiście także wymiana energii z publicznością.

Niedawno wypuściliście swoją najnowsza piosenkę “Light”. Co chcieliście w niej przekazać swoim słuchaczom?

Główna idea „Light” jest prosta i jednocześnie skomplikowana dla większości ludzi w tym samym czasie, a w największym skrócie mówi o tym, by wykorzystać każdy dzień oraz by każdy z nas pielęgnował w sobie dziecko.

Jakie macie plany po trasie koncertowej?

Zaraz po trasie, w czerwcu wydamy nasz drugi album „V Ways To Accept” za pośrednictwem wydawnictwa Sliptrick. To ogromna praca, wymagała wiele wysiłku i mamy nadzieję, że naszym słuchaczom się spodoba.


Przeczytaj w Internecie:

https://www.facebook.com/nextdoortoheaven/
https://youtu.be/-aAFUnk4CvM

https://nextdoortoheavenband.com