/Wystawa prac dyplomowych w Galerii Sztuki „W Przejściu”

Wystawa prac dyplomowych w Galerii Sztuki „W Przejściu”

W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku, w Galerii Sztuki „W Przejściu”, mieszczącej się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, przy ulicy Błogockiej 24  w Cieszynie, odbył się wernisaż wystawy prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego. 

Organizatorką wystawy jest Aleksandra Mazur – Wilk, która w Cieszyńskim Ośrodku Kultury  „Dom Narodowy” – COK prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Na co dzień Pani Aleksandra pracuje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. To właśnie tam, wraz z dyrektorem Schroniska postanowiła zagospodarować pustą przestrzeń świetlicy na galerię. Miejsce to zostało stworzone głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, które w Galerii Sztuki „W Przejściu” mogą prezentować swoje prace.

Wystawę pod nazwą „Trzask” zaprezentował maturzysta Liceum Plastycznego w Cieszynie – Krzysztof Perz, który zaprezentował Oprawę Graficzną Płyty. Mogliśmy również zobaczyć takie prace jak „Los” i „Pejzaż z dziwną chmurą „.

Zofia Łowczyńska na swojej wystawie pod nazwą „Family Portrait” zaprezentowała pracę „Autoportret”, „09011999” oraz pracę dyplomową – serię plakatów promującą film/książkę „Millenium”

Wstawę można oglądać do 20 maja 2019 roku.

fot. Małgorzata Krawczyk

(MK)