/Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Spotkanie z reżyserem i aktorami po projekcji filmu.

Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Spotkanie z reżyserem i aktorami po projekcji filmu.

W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku, w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy odbyła się projekcja nagrodzonego w 2007 roku dwoma Orłami filmu Marka Koterskiego „Wszyscy  jesteśmy Chrystusami”.

Dramat produkcji polskiej, którego premiera odbyła się 21 kwietnia 2006 roku.

Głównym motywem filmu są bolesne wspomnienia Sylwka – Syna o piciu jego Ojca – Adama. Naprzemianlegle do tego – zaczyna się w Adamie odwijać taśma własnych wspomnień, tworzących – wraz z opowiadaniem Syna – listę największych strat i ran, zadanych przez picie – sobie i bliskim. Ze wspomnień Adama wynika jeszcze coś: czarna sztafeta pokoleń. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi. A jednak… Zresztą Ojciec Adama też to sobie w dzieciństwie przysięgał… Więc, czy można przerwać tą czarną sztafetę? (źródło: FILMWEB)

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z reżyserem filmu – Markiem Koterskim oraz aktorami: Małgorzatą Bogdańską, Małgorzatą Zajączkowską, Marcinem Dorocińskim i Marianem Dziędzielem. Spotkanie prowadziła Patrycja Wanat. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Filmowego Kino na Granicy.

fot. Małgorzata Krawczyk, Michał Krawczyk

realizacja video: Michał Krawczyk

mat. pras. (MK)