/WOŚP w Cieszynie

WOŚP w Cieszynie

13 stycznia 2019 r. w całym kraju trwa 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
W Cieszynie także działa Jej sztab pod wodzą Joanny i Jana Wesołych. Siedziba Sztabu mieści się w Galerii Ceglanej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury w Domu Narodowym.

Wolontariusze Fundacji Jurka Owsiaka od wczesnych godzin rannych zbierają pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do  specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają także lokalni samorządowcy. Można wylicytować m.in. dzień spędzony z Gabrielą Staszkiewicz, podczas którego będzie można towarzyszyć jej podczas pełnienia obowiązków burmistrza Cieszyna oraz fotel starosty cieszyńskiego, który na jeden dzień odda Mieczysław Szczurek.

O aukcji Starosty Cieszyńskiego pisaliśmy TUTAJ.

Zwycięzca tej licytacji odbędzie m.in. spotkanie prasowe z lokalnymi mediami, poprowadzi posiedzenie Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, spotka się z Przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego, Stanisławem Kubiciusem, a także będzie miał do dyspozycji samochód służbowy z kierowcą.

Na Zamku Cieszyn otwarta była fotobudka, w której robiono pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia. Prowadzili ją nasi koledzy redakcyjni, wolontariusze WOŚP Małgorzata, Michał oraz Mateusz Krawczykowie. 

Na mieście mogliście się spotkać z naszymi dziennikarzami, wolontariuszami WOŚP, którzy kwestują. W składzie byli: Mariola Morcinková, Marynia Pieczonka oraz Dawid Pieczonka.

Fotoreportaż przygotował dla Was Andrzej Kowol.

(SP)