/Tradycja i eksperyment

Tradycja i eksperyment

W niedzielę 17 grudnia, podczas organizowanego przez Zamek Cieszyn spotkania „Zaprojektuj Święta” została rozstrzygnięta jedenasta edycja „Konkursu na cieszyńskie ciasteczka”.

Bez dwóch zdań to jeden z najpyszniejszych konkursów, w którym tak naprawdę nie jest ważna wygrana. Liczy się dobra zabawa i rodzinna, świąteczna atmosfera podczas wspólnego wypiekania.

– Konkurs skierowany został nie tylko do miłośników tradycji, ale również poszukiwaczy nowych smaków i form. Wypieki oceniane były w dwóch kategoriach: tradycja i eksperyment – podkreślała podczas wydarzenia Ewa Gołębiowska Dyrektor Zamku Cieszyn, która zasiadła w jury wraz z: Krystyną Folwarczny, Janiną Cichomską, Dorotą Przyłęcką i Krystyną Obszerny.

Panie, które oceniały słodkości miały przed sobą ogromne wyzwanie. Pięknie udekorowane, kuszące smakiem i zapachem cieszyńskie ciasteczka nie ułatwiały decyzji. Niemniej jednak udało się wyłonić tegorocznych zwycięzców jedenastej edycji konkursu.

W kategorii „tradycja” zwyciężyła Jolanta Stępnikowska ze Strumienia, która odebrała nagrodę Burmistrza Miasta Cieszyna. W kategorii „eksperyment” pierwsze miejsce zajęła Renata Waliczek z Pszczyny. Nagrodę w tej kategorii ufundowała Dyrektor Zamku Cieszyn.

 

Kategoria: tradycja

I miejsce: Jolanta Stępnikowska, Strumień

II miejsce: Joanna Flaszyńska, Cieszyn

III miejsce: Józefa Waliczek, Pszczyna

wyróżnienie: Justyna Pilch, Wisła

 

Kategoria: eksperyment

I miejsce: Renata Waliczek, Pszczyna

II miejsce: Gabriela Staszkiewicz, Cieszyn

III miejsce: Jolanta Stępnikowska, Strumień

wyróżnienie: Justyna Greń, Brenna

Specjalna nagroda dla najmłodszych uczestników przypadła w udziale uczniom Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Istebnej.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w obu kategoriach (tradycja i eksperyment) otrzymali nagrody rzeczowe. Specjalną nagrodę – ufundowaną przez Janinę Cichomską, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna – otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu. Oczywiście na wszystkich uczestników czekały drobne upominki. Organizatorem słodkich zmagań był Zamek Cieszyn.

Fot. Barbara Stelmach-Kubaszczyk

mat.pras.