/Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim z nowoczesnym RTG, nowym USG i salą wstępnej intensywnej terapii

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim z nowoczesnym RTG, nowym USG i salą wstępnej intensywnej terapii

Nowoczesny aparat USG w Szpitalu Śląskim

Sprzęt rentgenowski, nowoczesny aparat USG i trzystanowiskowa sala intensywnej terapii, a w planach lądowisko dla służb ratunkowych – to efekt wsparcia, jakie Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia.
Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie to temat przewodni spotkania z prasą jakie w najbliższą środę, 28 lutego o godz. 10.00 odbędzie się w cieszyńskim szpitalu.

Zmodernizowana pracownia RTG w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Nowoczesny aparat RTG w Szpitalu Śląskim

Szpitalny Odział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

SOR, jako jednostka zajmująca się przywracaniem i stabilizacją funkcji życiowych pacjentów w stanie nagłym, ich wstępną diagnostyką (także obrazową) oraz natychmiastowym leczeniem, w tym zabiegowym, zobowiązany jest do systematycznego uzupełniania i odnawiania bazy sprzętowej zarówno ze względu na postęp dokonujący się w medycynie, jak i z powodu dużej liczby osób przyjmowanych w ciągu doby, co powoduje szybkie zużywanie się sprzętu.

Dzięki staraniom dyrekcji Szpitala, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie zakupił za ponad milion złotych wysokiej klasy zautomatyzowany aparat RTG przeznaczony do diagnostyki pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Stanowiska intensywnej terapii SOR w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Najwyższe standardy pomocy pacjentom w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Chcąc oferować jak najwyższe standardy pomocy pacjentom, staraliśmy się o zakup kolejnego, wysokiej klasy urządzenia RTG dla naszej placówki. Aparat dostępny dotychczas w SOR został przeniesiony do Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Dysponując obecnie trzema cyfrowymi aparatami RTG możemy zagwarantować nie tylko najwyższy poziom diagnostyki, ale też ciągłość świadczeń medycznych, jakich nie mogliśmy zapewnić wcześniej – mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego i dodaje – W SOR-rze naszej placówki działają od teraz trzy stanowiska wstępnej intensywnej terapii o wartości niemal pół miliona złotych. Ponadto zakupiliśmy nowoczesny aparat USG o wartości prawie 200 tys. złotych, bliźniaczy z aparatem USG w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, co ułatwia obsługę i serwisowanie oraz zapewnia kompatybilność osprzętu, w jakie oba są wyposażone.

 

Projekt lądowisko czas start

Podczas konferencji prasowej, będzie też okazja do rozmowy o dalszym etapie budowy nowoczesnego lądowiska na potrzeby śmigłowców sanitarnych.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 3.11.2011 r. jednym z wymogów dla szpitali jest zapewnienie przez oddziały ratunkowe całodobowych lądowisk dla służb ratowniczych.

Fot. Szpital Śląski w Cieszynie

mat. pras. (SP)