/„SZKŁONNOŚĆ” Jerzego Chachlowskiego

„SZKŁONNOŚĆ” Jerzego Chachlowskiego

We wtorek, 9 listopada 2021 roku w Galerii Fotograficznej przy ul. Głębokiej 52 w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Szkłonność” Jerzego Chachlowskiego.

Szkło ma duszę – nieodgadnioną, nieprzewidywalną. Pozornie jest martwym i zimnym tworzywem, lecz w specyficzny sposób muśnięte światłem sprawia, że wdaje się w rozmowę z wyobraźnią autora. Odpowiada kumoterskim błyskiem lub żartuje sobie z otoczenia bawiąc się swoim kształtem i kolorem. Potrafi być również tajemnicze i zaskakujące, co pozwala widzom na indywidualne interpretacje obrazu. Szklany świat widziany okiem obiektywu jest inny niż ten, który znamy

AUTOR

Autorem Wystawy jest Jerzy Chachlowski, wieloletni członek Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego i Cieszyńskiej Grupy Fotograficznej „Format 4”. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych w okręgach cieszyńskim, rybnickim i na Zaolziu.

Realizował się w rożnych tematach związanych z wodą, architekturą, krajobrazem i podróżami. Aktualnie zafascynowany odkrywaniem piękna szklanych przedmiotów – czym dzisiaj się z Państwem dzieli.

Prace autora można zobaczyć w Galerii Fotograficznej przy ul. Głębokiej 52 w Cieszynie (wejście przez Mydlarnię pod Zamkiem).

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras.