/Święto Dziedziny 2018 w Zamarskach!

Święto Dziedziny 2018 w Zamarskach!

Wielkimi krokami zbliża się jedna z większych imprez w Gminie Hażlach. Tegoroczne zamarskie „Świynto Dziedziny” odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2018 r. w Parku rekreacyjno-sportowym i połączone będzie z obchodami 110-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamarskach.

Nie zabraknie mszy świętej w intencji strażaków, raportu oraz odznaczeń oraz wystawy sprzętu gaśniczego i pokazu ratowniczego. Uroczystości te rozpoczną się o godz. 12.00.

O godz. 16.00 w Parku rekreacyjno-sportowym ruszy tegoroczne „Świynto Dziedziny”. W programie nie zabraknie jak co roku występów artystycznych – Męskiego Zespołu Śpiewaczego przy OSP oraz Teatrzyku Rodzicielskiego.

Od godz. 18.00 ruszą koncerty.

W tym roku na zamarskiej scenie wystąpi zespół z Czech LEGENDY SE VRAC,I grający gitarowe covery hitów lat 80-tych.

Po nich wystąpi gwiazda tegorocznego świętowania – zespół THE POSTMAN – czyli polscy Beatlesi z Polkowic.

O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ ALVARO.

W czasie trwania imprezy odbędą się ZAWODY W WYCISKANIU LEŻĄC, KTÓRE PRZEPROWADZI 3-KROTNY MISTRZ ŚWIATA I 7-KROTNY MISTRZ EUROPY GRZEGORZ WAŁGA. Całkowity dochód z zawodów zostanie przekazany na rzecz chorego Kubusia Pagieły z Hażlacha.

Organizatorzy zapewniają pyszną strefę kulinarną oraz strefę rekreacyjną dla najmłodszych. W organizację imprezy zaangażowana jest cała społeczność wsi Zamarski.

Warto więc rozpocząć WAKACJE na „Świyncie Dziedziny” w Zamarskach.

SOŁTYS
Sołectwo Zamarski
Klaudiusz Zawada
patronat medialny: