/Świąteczny Konwój Radia ZET w Ustroniu

Świąteczny Konwój Radia ZET w Ustroniu

Świąteczny Konwój Radia ZET zakończył swoją trasę na ustrońskim Rynku. W drugi dzień imprezy, 23 grudnia czekało na nas wiele atrakcji. 

Wśród pięknych iluminacji świątecznych, w samym sercu Ustronia stanęło studio Radia ZET, które zapewniło jego mieszkańcom oraz licznym turystom mnóstwo konkursów i atrakcji.

Jedną z nich była  foto-budka, w której  można było stworzyć własne, spersonalizowane kartki świąteczne. W czasie imprezy można było również wykuć świąteczne monety, wziąć udział w konkursach z nagrodami, zdobyć piękne bombki od Radia ZET na choinkę i skosztować przepysznych słodkości od marki Wawel.

W niedzielę, w bajkowej scenerii, na ustrońskiej scenie odbył się koncert Estrady Ludowej „Czantoria” oraz koncert Estrady Regionalnej „Równica”. Na koniec odbył się koncert zespołu „Tekla Klebetnica”.

Ze względu na ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobę narodową, związaną  z tragedią, która wydarzyła się w kopalni CSM Stonava koło Karwiny w Czechach program Ustrońskiego Jarmarku Świątecznego, w niedzielę 23 grudnia został zmodyfikowany i stonowany.
Nie odbyła się część rozrywkowych atrakcji. W przerwie, pomiędzy występami minutą ciszy  upamiętniono tragicznie zmarłych górników.

fot. Michał Krawczyk

(MK)