/Świąteczny film krótkometrażowy: „Chcę więcej” [RECENZJA]

Świąteczny film krótkometrażowy: „Chcę więcej” [RECENZJA]

Od 22 grudnia 2018 roku na platformie internetowej YouTube dostępny jest świąteczny film krótkometrażowy „Chcę więcej”. 

W rolach głównych wystąpiły dwie aktorki. Znana m.in z serialu „Na sygnale” Agata Załęcka i aktorka młodego pokolenia Monika Mielnicka, którą od dłuższego czasu możemy oglądać w serialu „M jak miłość”, gdzie wciela się w rolę Lilki Banach.

Główną bohaterką filmu jest kobieta, uporczywie szukająca sposobu na podbudowanie poczucia własnej wartości. Na co dzień pracuje w nudnej korporacji, a wieczorami próbuje odnaleźć równowagę w…internetowych pokazach erotycznych. Po tym, jak jej mąż odszedł do młodszej partnerki, pogarszają się również jej relacje z nastoletnią córką Zosią. Ta z kolei bardzo szybko znajduje wspólny język z nową partnerką swojego ojca.

Zdjęcia do filmu realizowane były na krótko  przed Świętami Bożego Narodzenia, dlatego tak wiele jest w nim zimowych i rozświetlonych świątecznymi iluminacjami obrazów, co ma bardzo pozytywny wpływ na odbiór filmu przez widza w tym szczególnym czasie.

Agata Załęcka i Monika Mielnicka kreują tutaj swoje postacie z wielką starannością, czym powodują, że ich bohaterki zapadają w pamięci widza.

Oprócz wymienionych aktorek w krótkim metrażu wystąpili również Łukasz Woźniakowski i Mariola Sójka, Sebastian Bieżyński, Łukasz Rudyński, Jakub Kamiński i Anna Broski.

Scenariuszem i reżyserią zajął się Mateusz Tomaszewski, a zdjęciami operator Maciej Kosmalski.

Polecam. Krótki film, wpisujący się idealnie w zimowy klimat.

fot. Maciej Kosmalski i Mateusz Tomaszewski

 

(MM)