/Sukcesy młodego rodzeństwa z Hażlacha

Sukcesy młodego rodzeństwa z Hażlacha

Maja Chamot [15 lat] młoda mieszkanka Hażlacha została Mistrzynią Śląska Młodzików w skoku o tyczce. Maja reprezentuje MKS Ustroń. Po raz kolejny w tym roku pobiła rekord Śląska. W Częstochowie pokonała poprzeczkę na wysokości 362 cm, co przekłada się na pierwsze miejsce na listach rankingowych w Polsce w swej kategorii.

Maciek Chamot [12 lat] młody mieszkaniec Hażlacha niezwykle utalentowany mały piłkarz skorzystał z szansy i wyjechał na turniej Jamon Cup 2018 do Hiszpanii, jest to największy turniej tego kraju, w którym udział biorą profesjonalne Akademie Piłkarskie takie jak: Real Madryt czy FC Barcelona. Maciek bierze udział w projekcie Deductora, mającym na celu rozwijać zawodników indywidualnie, głównie poprzez rozumienie gry, poprawę aspektów technicznych, mentalnych i motorycznych. Realizacja wyjazdu była możliwa dzięki ścisłej współpracy Deductora z Miguelem Angelem Catalanem Scoutem FC Barcelony. W tym roku w finale Atletico Madryt, z którym rywalizował Deductor w grupie, pokonało Real Madryt 3:2.

Podczas rozmowy z Dyrektor Szkoły Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu Panią mgr Agnieszką Pilch, która przytacza tematykę młodych talentów, jakimi są: Maja i Maciek. Jest to rodzeństwo wykazujące ponad przeciętne umiejętności sportowe, można spokojnie nazwać ich młodymi talentami w swoich dyscyplinach sportu.

Trzymamy kciuki za nasze, hażlaskie talenty.

Gratulujemy im z całego serca, doceniamy ich wielką pracę oraz wsparcie rodziców.

 (AM)