/Strefa Kibica w Wiśle

Strefa Kibica w Wiśle

W związku z zbliżającymi się zimowymi igrzyskami olimpijskimi w  południokoreańskim Pjongczangu,  odbywającymi się w dniach od 9 do 25 lutego 2018 r.,  w Wiśle powstaje strefa kibica Eurosportu, która rozpocznie swoją działalność już 8 lutego.

Stacja telewizyjna Eurosport wraz z miastem Wisła postanowiła uatrakcyjnić pobyt turystom oraz mieszkańcom, aby mogli wspólnie kibicować polskim sportowcom walczącym o medale olimpijskie. To właśnie tutaj, w strefie kibica, na wielkim telebimie będzie można śledzić, co dzieje się w Pjongczangu, dopingować naszych zawodników oraz ciekawie spędzić wolny czas.

Organizatorzy strefy zaplanowali sporo atrakcji, a więc będzie hokej, curling, strzelnica laserowa, biathlonowa, lodowisko, głośna muzyka czy też gastronomia.

Łukasz Bielski z Urzędu Miasta w Wiśle zapewnia, że nikt, kto przyjdzie do wiślańskiej strefy kibica, nie będzie się nudził. Uważa też, że w dobrej atmosferze sportowej będzie można fajnie spędzić czas, oglądając kolejne rywalizacje sportowe naszych sportowców w Korei.

Eurosport wcześniej przygotowywał się do utworzenia stref kibica w kilku miastach Polski. Rozeznawano, gdzie byłaby taka możliwość. Wisła wyraziła chęć i wolę, żeby właśnie do tego miasta zawitała jedna ze stref, dlatego to miejsce tutaj powstało.

Należy podkreślić, że jest to jedyna strefa w naszym regionie, najbliższa jest dopiero w Karpaczu.

Wstęp do wiślańskiej strefy jest wolny.

Fot. Mariusz Pietrzak

(SP)