/Strażacy z wizytą w szpitalu!

Strażacy z wizytą w szpitalu!

Strażacy nie tylko gaszą pożary i pomagają w wypadkach. Udowodnili to ochotnicy z jednostki Cieszyn-Pastwiska, którzy w poniedziałek (26.03) odwiedzili oddziały dziecięce Szpitala Śląskiego. W pełnym umundurowaniu przyjechali pod szpital wozem strażackim z ekwipunkiem prezentów, by sprawić radość małym pacjentom. Wszystko to z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzili Oddział chirurgiczny dla czieci oraz Oddział pediatryczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie w ramach specjalnej akcji, która ma na celu wsparcie najmłodszych pacjentów podczas pobytu w szpitalu.

– Akcja trwa już od zeszłego roku. Strażacy z naszej jednostki odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”. Przed świętami Bożego Narodzenia byliśmy w Zabrzu na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej, po świętach odwiedziliśmy Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz przyszła kolej na cieszyński szpital. – mówi Czesław Dropczyński, prezes zarządu OSP Cieszyn-Pastwiska. 

Niespodzianki wręczali Ochotnicy z jednostki oraz drużyna młodzieżowa na czele z sympatycznym Scoobym Doo-strażakiem, maskotką ekipy z Pastwisk, która wywołała spore emocje.

Mali pacjenci zostali obdarowani paczkami pełnymi zabawek, książek oraz artykułów plastycznych które zostały specjalnie przygotowane przez strażaków. Podczas pakowania, najważniejszym było, aby dopasować zawartość paczek do dziewczynek i chłopców w różnym wieku.


– Najważniejsze jest zaskoczenie i uśmiech dzieci. To dla nas najlepsza nagroda. – podsumowuje akcję Czesław Dropczyński.

Wszystkie prezenty przekazane najmłodszym pacjentom, pochodziły ze zbiórki, którą strażacy zorganizowali przed jednym z cieszyńskich supermarketów. Z zebranych darów przygotowali ponad 40 paczek i tym samym sprawili dzieciom ogromną radość.

Fot. Szpital Śląski w Cieszynie

mat. pras. (SP)