/Spotkanie przedwyborcze Ryszarda Macury z mieszkańcami Cieszyna

Spotkanie przedwyborcze Ryszarda Macury z mieszkańcami Cieszyna

Dnia 30 października 2018 r. w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” w Cieszynie odbyło się spotkanie z Burmistrzem Ryszardem Macurą, który kandyduje ponownie na to stanowisko, z mieszkańcami Cieszyna.

O godz. 17.00 Burmistrz przywitał mieszkańców, którzy przybyli na to spotkanie, a następnie przez około 20 minut opowiadał, czego wraz z Ratuszem w poprzedniej kadencji dokonał oraz co planuje na nową kadencję.

Po tym programowym wykładzie zaproponował  publiczności, aby zadawała mu pytania. Z sali pytano o sport, przemysł, turystykę, wymianę pieców, naprawę ulic.

Dużo osób obecnych na tym spotkaniu,  spontanicznie składało też gratulacje Burmistrzowi za to, co do tej pory zrobił oraz życzono mu wygranej w następnej turze.

Doktor Tadeusz Kania nawet zaproponował, że gdyby miasto Cieszyn zdecydowało się zrobić przy nowym dworcu muzeum kolejnictwa, to chętnie przekaże mnóstwo książek i gadżetów.

Po zakończeniu spotkania z burmistrzem zapytałem kilka osób, czy odpowiedzi pana Burmistrza usatysfakcjonowały pytających. Usłyszałem, że tak, że to co robi Burmistrz, jest robione z myślą o Cieszynie.

Maria Juroszek cieszyńska „siłaczka” powiedziała, że za pana Burmistrza Macury pierwszy raz dostała dotacje i mogła pojechać do Soczi na występy sportowe.

Całe spotkanie było spokojne i chyba udane dla kandydata na Burmistrza, co można  bezpośrednio zobaczyć na relacji robionej w trakcie wystąpienia.

fot. i realizacja wideo: Andrzej Kowol

(AK)