/Spektakl muzyczny „WŁOSY NA BŁYSK”

Spektakl muzyczny „WŁOSY NA BŁYSK”

W czwartek, 14 marca 2019 roku, w Teatrze imienia Adama Mickiewicza w odbył się spektakl muzyczny „WŁOSY NA BŁYSK” oparty na musicalu „GREASE” . Przygotowania do tego wspaniałego spektaklu trwały zalewie pięć dni. Na scenie wystąpiła młodzież z cieszyńskich liceów. 

„WŁOSY NA BŁYSK” to spektakl , który powstał w wyniku warsztatów musicalowych organizowanych przez Teatr im. Adama Mickiewicza . Warsztaty prowadzone były przez artystów Teatru Muzycznego Wit-Wit z Gliwic. 22 -osobowa grupa cieszyńskiej młodzieży w ciągu zaledwie pięciu dni zbudowała przedstawienie muzyczne oparte na głośnym musicalu „Grease”, który przenosi widzów w szalone lata pięćdziesiąte.

„Grease” to także wielki przebój filmowy z 1978 roku, z niezapomnianymi rolami Johna Travolty i Olivii Newton – John. Jeden z najbardziej dochodowych filmów muzycznych w historii, nominowany do wielu prestiżowych nagród (w tym m.in. do Oscara i Złotego Globu).

„Włosy na błysk” to historia miłosnych perypetii dwojga nastolatków: Sandy i Danego, osadzona w realiach amerykańskiej szkoły średniej.
W przedstawieniu nie zabrakło zatem brylantyny, przystojnych młodzieńców w czarnych skórach, oraz dziewcząt należących do klubu „różowych dam”. Do tego znakomite piosenki i układy choreograficzne.

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras. (MK)