/Śmierć na torach

Śmierć na torach

Cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego tragicznego zdarzenia, do którego doszło na szlaku kolejowym w Cieszynie. W wyniku potrącenia przez pociąg relacji Frydek Mistek- Cieszyn zginął 46- letni mężczyzna.
-Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 12.20 na przejściu przez torowisko w pobliżu ul. Dojazdowej w Cieszynie. Nie wiadomo, dlaczego przechodzący przez torowisko mężczyzna właściwie nie zareagował na nadjeżdżający pociąg. Z relacji obsługującego lokomotywę maszynisty wynikało, że po tym, jak zauważył na torach 46-letniego mieszkańca Cieszyna, nie był już w stanie wyhamować składu pociągu. Potrąconego mężczyznę nam miejscu ratowali funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy pogotowia. Został on przewieziony do szpitala w stanie krytycznym, gdzie niestety zmarł. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Prowadzący pociąg maszynista był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz cieszyńscy śledczy, poinformował asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy z KPP w Cieszynie.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie przy ulicy Wojska Polskiego 2 lub pod nr tel. (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc na e-mail dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .

fot. Śląska Policja.pl Cieszyn

mat. pras. (SP)