/„SKOK W BOK” [RECENZJA]

„SKOK W BOK” [RECENZJA]

Dnia 12 maja 2018 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie został wystawiony spektakl „Skok w bok” warszawskiego Teatru Capitol.

Dla cieszyńskiej publiczności wystąpili – Robert Wabich, Jacek Kopczyński, Dorota Chotecka, Paulina Holtz, Michał Malinowski, Magdalena Wróbel i Delfina Wilkońska.

Dwie pary z długoletnim stażem po raz kolejny planują wspólne wakacje, które niezmiennie od lat są do bólu przewidywalne. Cały czas ta sama willa, otoczenie i ten sam sposób spędzania wolnego czasu. Mężowie (żony również, choć na początku się do tego nie przyznają), mają tego dość i dają sobie za cel namówienie swoich drugich połówek do spędzenia wakacji oddzielnie. W obawie, że panie nie będą tym pomysłem zachwycone, ukłdają chytry plan. Ich obawy są jednak na wyrost, ponieważ partnerki obu również mają dość rutyny.

Każdy z nierozłącznej czwórki ma swoją wizję spędzenia urlopu. Isabel z Brendą, a Jim z Collinem organizują sobie czas, niekoniecznie ze swoimi partnerami…

Brawurowa gra aktorska i inteligentny humor działają na plus całego spektaklu.

Warto wyróżnić tu zabawną, lekką i pomysłową kreację aktorską Roberta Wabicha, który w przedstawieniu wciela się w rolę Jima.

Przyjazd aktorów z Teatru Capitol z Warszawy spowodował, że cieszyńska widownia bawiła się przednio i pękała ze śmiechu.

To 130 (dobrze spędzonych) minut w Teatrze. „Skok w bok” jest spektaklem, na który bez dwóch zdań warto się wybrać!

fot. Teatr Capitol

(MM)