/„SELFIE.COM.PL” [RECENZJA]

„SELFIE.COM.PL” [RECENZJA]

Dnia 16 grudnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu – Zdroju został wystawiony spektakl komediowy Teatru MY „Selfie.com.pl”

Dla jastrzębskiej publiczności wystąpili – Julia Kamińska, Filip Bobek, Dorota Pomykała i Piotr Zelt.

Na jednej scenie równolegle toczą się dwie niezależne historie bohaterów, których drogi zejdą się dopiero na samym końcu.

Brygida (w tej roli Dorota Pomykała) ma dorosłą córkę (Julia Kamińska), która poza czytaniem świata nie widzi. Jej ulubionym gatunkiem są romanse, ale po tym, co jej matka przeszła z mężczyznami, nie ma ochoty z nikim się wiązać.

Gerard (Piotr Zelt) ma podobny problem. Pod jednym dachem mieszka ze swoim dorosłym synem Pawełkiem, który jest nieśmiały i niemal nałogowo gra w gry komputerowe. Przez swoją nieśmiałość nie ma dziewczyny i za każdym razem, kiedy ojciec chce poruszyć ten temat, chłopak woli skupić się na swoim komputerze.

Niezależnie, oboje rodziców postanawia skorzystać z dobrodziejstw mediów społecznościowych i wystawić ogłoszenia w imieniu swoich mocno dorosłych dzieci. Gerard i Brygida robią wszystko, by znaleźć dla nich idealnych partnerów. Co oczywiście – jak to w komedii, niesie ze sobą wiele zabawnych, a czasem wręcz komicznych sytuacji. Brygida udaje Julię, a Gerard Pawełka…

Od pierwszych do ostatnich minut spektakl wywołuje u widza salwy śmiechu, ale też pozwala mu zastanowić się nad swoim życiem i wyborami, których dokonuje.

Inteligentny humor, rewelacyjna gra aktorkska Doroty Pomykały, Julii Kamińskiej, Piotra Zelta i Filipa Bobka oraz fakt, że wszystko odbywa się w interakcji z publicznością powodują, że to spektakl, który warto zobaczyć.

Gorąco polecam.

fot. mat. pras.

(MM)