/SCI24.PL w Egipcie

SCI24.PL w Egipcie

Egipt kojarzy się nam najczęściej z piramidami, pustynią, wspaniałymi plażami i ciepłym morzem. Szeroka oferta turystyczna sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych.

W niecałe cztery godziny podróży samolotem, możemy się „teleportować” w to egzotyczne miejsce . Infrastruktura tego kraju z roku na rok coraz bardziej zaskakuje . Poziom bezpieczeństwa jest także na bardzo wysokim poziomie. Mimo różnych opinii jest naprawdę bezpiecznie. Kraj przez jednych kochany – przez innych znienawidzony. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Nie sposób zadowolić wszystkich. Często będąc w hotelu słyszę narzekania i pretensje nas Polaków . A to : że za mały wybór potraw, owoców, drinki podawane w plastikowych kubkach ..itp., itd…Dziwi mnie to bardzo, bo wybierając opcję „all” jest wszystkiego i tak za dużo, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy przecież na wymarzonych wakacjach ,wiec cieszmy się każdą chwilą i przestańmy narzekać.

Co możemy robić w Egipcie??

W sumie mnóstwo ciekawych rzeczy. Powiem szczerze – byłam tam już chyba z 10 razy. Nigdy nie byłam ani w Luksorze ani w Kairze. Piramidy widziałam tylko w tv. Z opinii znajomych wiem tylko tyle, że warto. Jednak zdecydowanie nie w okresie wakacyjnym, bo ludzie mdleją z powodu upałów panujących w tym czasie.

Kiedyś będąc w Hurghadzie wymyśliłam sobie, że pojadę na wycieczkę quadami przez pustynię. Spoko. Lubię quady. Ledwo jednak dojechałam…a trzeba było jeszcze wrócić. Z tego upału prawie zemdlałam.( Dobrze, że mieli tam zamrażarkę, bo musieli skuwać bryły lodu, żeby mnie nimi obkładać). Jakoś doszłam do siebie i wróciłam do hotelu. Od tego czasu wybieram wycieczki morskie. Tam człowiek zapomina o rzeczywistości. Cisza, spokój i zapomnienie. Cudowne ciepłe morze . I ten szmaragdowy kolor. I…przepiękny podwodny świat . Bajkowy.

Nurkowanie w Egipcie to coś, co polecam każdemu. To, co zobaczymy pod wodą, sprawia, że chcemy więcej i więcej. Wystarczy maska, rurka i jesteśmy w akwarium. Ja natomiast namawiam wszystkich do nurkowania w pełnym „akwalungu” z butlą. Tam zaczyna się magia. Pamiętam mój pierwszy raz . Znajomi z Polski, których poznałam na wakacjach, namówili mnie i jestem im za to wdzięczna (Darek i Aga pozdrawiam).
Mój strach nie był do opisania. Chciałam jednak tak bardzo, że postanowiłam spróbować. To jest coś czego nie sposób opisać. To trzeba przeżyć , zobaczyć, doświadczyć. Słyszę mnóstwo negatywnych opinii typu:.. że z „ Arabami nie będę nurkować”. Prawda jest jednak taka, że to oni tam żyją, znają morze, no i mają ogromne doświadczenie. Pełen profesjonalizm oraz bezpieczeństwo pod każdym względem. Za każdym razem kiedy tam jestem, nurkuję i przeżywam to wszystko na nowo. Emocje, jakich doświadczam zaskakują mnie i wzruszają tak bardzo, że wracając do Polski, już myślę już o powrocie. Poznałam wielu wspaniałych przyjaciół, pokochałam ten kraj i ludzi. Szanuję ich kulturę i nie oceniam tylko dlatego, że większość z nich to muzułmanie. Każdy człowiek jest inny i zasługuje na szacunek bez względu na pochodzenie czy religię, więc proszę nie osądzajmy . Wszystkich spragnionych wrażeń, namawiam by spróbowali. Jestem pewna, że to nie będzie ostatni raz.

Ja osobiście mogę polecić profesjonalne i bezpieczne nurkowanie z Abdu Mohamed Ali. Zwłaszcza dla tych, którzy będą próbować po raz pierwszy i nie czują się pewnie. Tel. w Hurghadzie to: 00201009966354

Foto: Ewa Hansel, Abdu Mohamed Ali

(EH)