/SAMORZĄDOWCY RAZEM PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI!

SAMORZĄDOWCY RAZEM PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI!

Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Miasta Cieszyna, Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska Białej oraz Andrzej Płonka – Starosta Bielski dzisiaj (28 marca 2020 r.) telefoniczne zaoferowali Mieczysławowi Szczurkowi – Staroście Cieszyńskiemu pomoc finansową skierowaną na zakup aparatu PCR służącego do wykonywania badań na obecność koronawirusa. Urządzenie trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Będzie służyło nie tylko mieszkańcom z terenu powiatu cieszyńskiego, ale również całego Regionu. Jest ogromnie potrzebne, ponieważ w naszym Regionie liczba przypadków zachorowań wciąż rośnie.

Nie będzie już istniała potrzeba wysyłania próbek do laboratoriów w Katowicach czy Warszawie. Badania będą wykonywane na miejscu. Dzięki temu bardzo skróci się również czas oczekiwania na wynik. Co istotne, koszt przebadania próbki w Cieszynie będzie kilkakrotnie tańszy w porównaniu do badań wykonywanych w laboratoriach spoza naszego Powiatu, mówi Mieczysław Szczurek.

fot. mat. pras.

Z wielką radością Starosta Cieszyński przyjął od Samorządowców pomoc, żywiąc głęboką nadzieję, że dzięki Ich wsparciu aparat uda się zakupić w jak najkrótszym czasie.

W jakże ciężkich czasach walki z pandemią koronawirusa, dawno nic mnie nie podniosło tak na duchu, jak wyjątkowe zdarzenie z dzisiejszego poranka. Moi Koledzy Samorządowcy, dowiedziawszy się o potrzebie zakupu aparatu PCR dla naszego Szpitala, zgodnie zadeklarowali swoją pomoc, informuje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

– W takich momentach serce rośnie. Wierzę gorąco, że jeżeli wszyscy będziemy sobie wzajemnie pomagali, to wspólnie razem przetrwamy najtrudniejsze chwile. Mocno zaciskam kciuki, żeby aparat jak najszybciej trafił do naszego Szpitala, ponieważ jest tam bardzo wyczekiwany. Mam również nadzieję, że nie „rozpłynie się w powietrzu” gdzieś pomiędzy Warszawą a Cieszynem, dodaje Starosta.
Sprzęt został zamówiony w jednej z podwarszawskich firm. Kosztuje ponad 400 tys. zł.

– Gabrysiu, Jarku, Andrzeju – gorąco Wam dziękuję za ciepłe słowa i wsparcie oraz za to, że można na Was liczyć, gdy zachodzi taka potrzeba. Cieszę się, że nie zawiedliśmy mieszkańców naszego Regionu, składa podziękowania Włodarz Powiatu.

(mat. pras.)

fot. mat. pras.