/Rodzice walczą o lepsze jutro dla swoich Niebieskich Superbohaterów

Rodzice walczą o lepsze jutro dla swoich Niebieskich Superbohaterów

Mikołaj, Igor, Szymon i Nataniel to uczniowie ze spektrum autyzmu. Podobnie jak ich rówieśnicy mają swoje pasje, zainteresowania i marzenia. Często ich dzień w szkole rozpoczyna się wczesnym rankiem, by spotkać się z logopedą lub rehabilitantką. Każdy dzień to wyzwanie, aby połączyć zajęcia edukacyjne z terapeutycznymi (SI,TUS).

Pomagają im wykwalifikowani nauczyciele i specjaliści. Chłopcy chodzą do czwartej klasy. Tak jak ich koledzy i koleżanki mają potrzebę poznawania nowych rzeczy. Mimo że na co dzień są superbohaterami. Igor, gdy pokonuje swój lęk, idąc korytarzem na stołówkę. Mikołaj, gdy nie poddaje się podczas pisania notatki, pomimo tików. Nataniel, gdy opanowuje swoją złość, jeśli za pierwszym razem nie uda się mu wykonać zadania. Szymon, kiedy pisze, mimo że najchętniej zacząłby opowiadać historyjki, które uwielbia czytać w komiksach. Niezwykle ważne dla chłopców jest wszelkie wsparcie ich rozwoju poprzez udział w terapiach, które często wymagają nakładu finansowego na potrzebny do nich sprzęt. Rodzice liczą na Waszą pomoc, by świat zapalił się dla chłopców na niebiesko i był dla nich bardziej przyjazny i zrozumiały.

Możesz pomóc.

Dołącz do grupy na Facebooku TUTAJ

Na grupie znajdziesz różne przedmioty, które możesz wylicytować. Może masz też coś, co chciał byś wystawić na licytację, aby wesprzeć uczniów?

Możesz również wpłacić pieniądze. w tym celu została utworzona specjalna zrzutka. Link do zrzutki znjduje się TUTAJ

Każdą złotówka zostanie dobrze zainwestowana na:

– doposażenie klasy w sprzęt terapeutyczny,

– doposażenie sali do terapii Integracji Sensorycznej (SI),

– doposażenie aneksu kuchennego, w którym dzieci uczą się gotować,

– na materiały wspomagające pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu.

mat. pras. (MK)