/Razem pomóżmy Bartusiowi

Razem pomóżmy Bartusiowi

Bartuś urodził się w maju 2014 roku. Już od pierwszych miesięcy życie go nie oszczędzało. W marcu 2015 roku wykryto u niego nowotwór mózgu. Chłopiec zmaga się z glejakiem nerwów wzrokowych.

Ze względu na fatalną jego lokalizację guz ma charakter nieoperacyjny. Chłopiec leczony był chemioterapią. Od marca 2015 roku otrzymywał Winkrystynę i Karboplatynę (potem Cisplatynę). Guz na razie nie rośnie. Jest nadzieja, że zacznie się wchłaniać. Jeśli guz będzie rósł wraz z Bartusiem, istnieje realne zagrożenie, że chłopiec straci wzrok.

To nie jedyny problem, z którym Bartek się zmaga. W 2017 roku zdiagnozowano u niego napady ogniskowe – padaczkę. Jej znakami charakterystycznymi jest nagłe przymrużenie oczu, podekscytowanie, nadmierna aktywność. Bartek walczy z napadowymi atakami śmiechu, które związane są z wyładowaniami w jego głowie. Otrzymuje dwa silne leki – Tegretol i Frisium. Swego czasu przyjmował również – Topamax i Levetiracetam. Leki spowodowały, że nie traci świadomości podczas ataku. Obecnie przyjmuje tylko Tegretol, a ataki agresji i napadowe ataki śmiechu leczone są olejkami z konopii. Od początku walki z chorobą poddawany jest także leczeniu endokrynologicznemu. Guz uciska przysadkę mózgową, produkującą hormon wzrostu. Przyjmuje hormony spowalniające przedwczesne dojrzewanie.

Liczne przeszkody zabrały chłopcu piękne dzieciństwo. Trudności pokonuje uczęszczając na zajęcia sensoryczne, logopedyczne, ogólnorozwojowe, psychologiczne, fizjoterapię oraz terapię widzenia. 

Ma również zaburzenia ze spektrum autyzmu: często jest w swoim świecie, krzyczy, gdy zaistnieje nowa sytuacja, wypowiada pojedyncze słowa, nie komunikuje się słownie, zdarzają się ataki agresji, które ładnie likwiduje ekstrakt z konopi.

Pragnie dogonić swoich rówieśników i normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Pomóżmy Bartusiowi w walce z chorobą.

Pomóż mi w walce z chorobą oraz w codziennym funkcjonowaniu, przekazując 1% swojego podatku KRS: 0000270809, w tytule wpłatyJeż, 8922

Można też wpłacić darowiznę:

numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

W tytule wpłatyJeż, 8922

Lub wysłać sms charytatywny.

nr 75 165 o treści POMOC 8922 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł brutto (5 zł darowizna na rzecz Podopiecznego)

„Teraz pomaganie jest modne. Kiedyś nie było modne. Było oczyswiste”

-Bogusław Linda-

fot. Facebook

(MM)