/Pożar budynku w Dzięgielowie

Pożar budynku w Dzięgielowie

Około godz. 7.00, w Nowy Rok w Dzięgielowie w budynku przy ul. Zamkowej wybuchł pożar. Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków. Co istotne, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Dom jest podzielony na dwie części. Jedna część, gdzie wybuchł pożar, doszczętnie spłonęła, zaś druga została częściowo uszkodzona. Mieszkańcy pierwszej połowy domu utracili dorobek całego życia. Drugi lokal mieszkalny był przygotowany do zamieszkania i w chwili zdarzenia nikt w nim nie przebywał – mówią uczestnicy akcji ratowniczej.

Od początku akcji ratunkowej w zdarzeniu uczestniczyła Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar, która spotkała się z poszkodowanymi rodzinami i zaproponowała im pomoc. Poszkodowane małżeństwo znalazło schronienie u swojej rodziny.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: wójt, przedstawicieli GOPS-u i poszkodowane małżeństwo. W jego wyniku na konto tej rodziny trafi pierwsza transza gminnych pieniędzy, z przeznaczeniem na zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych.

Po zakończeniu trwających obecnie czynności urzędowych, m. in. przedstawicieli służb ratowniczych, Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleszowie i ubezpieczyciela budynku, przystąpimy do następnych działań m. in. umieścimy kontener w którym zostaną umieszczone resztki z pożaru oraz przekażemy kolejne środki finansowe – mówi Sylwia Cieślar.

W dniu pożaru, przez członka rodziny, na www.pomagam.pl została uruchomiona akcja zbierania pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Dodatkowo, do końca tygodnia Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa, przy współpracy z OSP Dzięgielów, rozpocznie akcję zbierania pieniędzy na rzecz potrzebujących. Organizacja nie będzie pobierała żadnych prowizji z tytułu prowadzenia akcji. Zbiórka polegać będzie na wpłacaniu pieniędzy na wyznaczone konto bankowe. O szczegółach powiadomimy w najbliższym czasie.

Zarówno poszkodowani, jak i wójt serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w akcję pomocy.

Uwaga!

Poszkodowani bardzo dziękują za już okazaną pomoc materialną i jednocześnie proszą o nie przywożenie kolejnych artykułów codziennego użytku.

mat.pras. (SP)