/„Pokażę, że potrafię” – 25-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie

„Pokażę, że potrafię” – 25-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie

W piątek 24 maja 2019 roku na cieszyńskim Rynku odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie.

„Pokażę, że potrafię” to hasło tegorocznego święta, którego celem  było pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną.
W tym dniu na płycie Rynku można było skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów, wykonanych przez  podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie podczas warsztatów kulinarnych. Imprezie towarzyszyły  również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wiele innych atrakcji.

W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie , po raz pierwszy, dołączyło do 6. edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra.
W ramach tej akcji organizacje pozarządowe zbierają fundusze na wyznaczone przez siebie cele. Celem Stowarzyszenia jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Kwesta na ten cel i finał tej akcji odbyła się podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na Rynku w Cieszynie.

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras. (MK)