/Piotr Pustelnik i Ireneusz Czop na spotkaniu autorskim w łódzkim Empiku

Piotr Pustelnik i Ireneusz Czop na spotkaniu autorskim w łódzkim Empiku

W ubiegły czwartek (10.05.2018) w Empiku z łódzkiej Manufakturze odbyło się spotkanie autorskie, gdzie spotkali się himalaista i polarnik – Piotr Pustelnik i aktor łódzkiego teatru im. S. Jaracza w Łodzi – Ireneusz Czop.

Drogi obydwu panów skrzyżowały się przy okazji realizacji audiobooka „Ja, pustelnik”, w którym to Ireneusz Czop czyta losy Piotra Pustelnika, spisane przez Piotra Trybalskiego w biografii znanego himalaisty.

Promocja audiobooka

Promocja wydawnictwa obejmuje m.in. spotkania autorskie. Jako, że zarówno Piotr Pustelnik, jak i Ireneusz Czop związani są ściśle z Łodzią, uznano, że to miejsce będzie doskonałe do zorganizowania spotkania z czytelnikami.

Organizacji takiego wydarzenia podjął się Empik (Manufaktura).

W przyjacielskiej atmosferze

Chemia od Panów bije na odległość. Od razu widać, że praca nad audiobookiem, to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność. W sam raz, do tego, by znów wspólnie coś zrobić. Jeśli opatrzność pozwoli, tak się stanie przy okazji kolejnego projektu, który w zanadrzu ma sam Piotr Pustelnik.

Podczas niemal godzinnego spotkania, Panowie podzielili się z publicznością wieloma anegdotami i historiami zawartymi w audiobooku. Był czas na żarty i poważne wyznania. Publiczność dowiedziała się  jak wyglądała praca podczas nagrań, ile wysiłku i poświęcenia wymaga dobre zaprezentowanie słowa pisanego.

Znalazł się także czas na podpisywanie książek i wspólne zdjęcia z fanami.

Ja, pustelnik  - Pustelnik Piotr, Trybalski Piotr
fot. Empik.pl
Współpraca, to podstawa

Biografia Piotra Pustelnika„Ja, pustelnik”, została wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego we wrześniu 2017 roku. Premiera audiobooka miała miejsce w kwietniu 2018 we współpracy Wydawnictwa Literackiego i Radia Łódź.

Fragmenty książki od 14 maja 2018 roku na antenie Radia Łódź. Premierowe odcinki o godz. 9.45, powtórki – o godz. 14.45.


Piotr Pustelnik – doktor inżynierii chemicznej, pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Za nowy cel obrał biegun południowy, który zamierza zdobyć nową polską drogą.

Ireneusz Czop – aktor teatralny i filmowy. Absolwent, a obecnie także wykładowca „łódzkiej filmówki”. Wielokrotnie nagradzany m.in “Złotą Maską” Ogólnopolską sławę przyniosły mu role w filmach “Pokłosie”, czy “Jack Strong”. Przez widzów lubiany także dzięki kreacjom w serialach “KomisarzAlex”,​​“Na​​dobre​​i​​na​​złe”.

Karolina Filarczyk