/Pierwszy rok z CKS PIAST

Pierwszy rok z CKS PIAST

Fot. mat.pras.

Podsumowaniem piłkarskiego sezonu w Cieszyńskim Klubie Sportowym PIAST były ostatnio dwa wydarzenia: w dniu 10.06.2017 r. odbył się turniej CKS PIAST CUP współorganizowany z Wydzialem Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie w ramach sportowej atrakcji z okazji Święta Trzech Braci. W turnieju wzięło udział 21 drużyn i ponad 230 zawodników. Rozgrywki prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: żak (2008), Orlik (2006/2007 ) i Młodzik (2004/2005). Na boiskach „Pod Wałką” CKS Piast gościło 7 drużyn, kluby z Zebrzydowic, Istebnej, Ustronia, Moszczenicy, Brennej, Dębowca, Kończyc Małych i Goleszowa. Emocji nie brakowało, pomimo deszczowej pogody wszyscy zawodnicy wykazali się zaangażowaniem i walką, najważniejsza jednak była świetna zabawa i dobry humor, który dopisywał na boisku.

Okazją do wymiany spostrzeżeń na temat 12 miesięcy działalności CKS Piast oraz wspólnej zabawy dzieci, rodziców i sympatyków klubu był festyn który został zorganizowany w dniu 16 czerwca br. na boiskach „Pod Wałką”. W ramach atrakcji odbyły się mecze dzieci kontra rodzice i pokazowe treningi najmłodszych adeptów Piłkarskiego Startu. Podczas festynu prowadzona była zbiórka charytatywna na rehabilitację Oliwki – podopiecznej Fundacji Dzieciom (program „Zdążyć z pomocą”). Na zaproszenie Ireneusza Jelenia – Prezesa CKS Piast – odpowiedziała Kadra Śląska, która udziałem w meczu charytatywnym sprawiła obecnym nie lada atrakcję. Byli zawodnicy Ekstraklasy i reprezentacji Polski zmierzyli się z drużyną złożoną m.in. z trenerów, działaczy i rodziców.

Finałem zbiórki charytatywnej będą licytacje internetowe koszulek z autografami zawodników:

Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wigry Suwałki, Wisły Kraków, GKS Katowice. Szczegóły dotyczące licytacji podane zostaną wkrótce na stornie www.ckspiast.cieszyn.pl

Obecnie w Klubie trenuje około 250 dzieci i młodzieży. Cały czas prowadzimy nabór.

mat.pras.