/Otwarcie wystawy Pięknych Miejsc na Śląsku Cieszyńskim

Otwarcie wystawy Pięknych Miejsc na Śląsku Cieszyńskim

W środę, 7 lipca 2021 roku na Zamku w Kończycach Małych odbyło się otwarcie wystawy Pięknych Miejsc na Śląsku Cieszyńskim, która powstała przy współpracy grupy Piękne miejsca na Śląsku Cieszyńskim – Pěkná místa Těšínského Slezska.

Grupa powstała w czerwcu 2019 roku. Zrzesza ponad cztery tysiące miłośników regionu oraz Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego członkowie aktywnie działają na grupie. Wystawa składa się ze zdjęć wcześniej umieszczonych na grupie przez amatorów oraz zawodowych fotografów i prezentuje niezwykle ujęcia naszego regionu.

Galeria jest konsekwencją niezwykle wysokiego poziomu i entuzjazmu z jakim członkowie współtworzą grupę, jednocześnie promując w ten sposób nasz region osiągając naprawdę duże zasięgi w mediach społecznościowych. Zmaterializowanie galerii w postaci wydruków o rozmiarach 60 cm x 40 cm powoduje, że zdjęcia które dotąd można było podziwiać w internecie, często na małym ekranie telefonu, zmieniają się w namacalne, duże wydruki, a grupa miłośników regionu wychodzi ze swoją twórczością i entuzjazmem poza ramy internetu, staje się wielowymiarowa.

Na galerii zobaczymy zdjęcia z Cieszyna, Gminy Goleszow, Gminy Hażlach, Gminy Istebna, Gminy Strumień, Zebrzydowic ,Skoczowa i Wisły. Wystawę wsparł finansowo Powiat Cieszyński. Honorowym Patronatem objął ją Mieczysław Szczurek. Dzięki uprzejmości i współpracy Pani Sołtys Kończyc Małych – Izabeli Brachaczek, wystawa została umieszczona na zameczku, gdzie będzie ją można oglądać przez kolejne dwa miesiące. Później planowane jest, aby galeria została wystawiona Cieszynie, natomiast na okres zimowy w jednym z górskich miast powiatu.

Swoje prace wystawili: Joanna Posiak, Marek Śmierciak, Małgorzata Krawczyk, Patryk Staroń, Michał Kuzyk, Damian Dąbkowski, Urszula Nogowczyk, Eugeniusz Kaliński, Mirosław Kaszok, Piotr Kałuża, Maria Wrożyna, Kazimierz Branny, Marian Banot, Mateusz Moskała, Janusz Wodyński i Sebastian Jurga .

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras.