/Nieszczęśliwy wypadek w Pogórzu. Nie żyje 36-letni mężczyzna

Nieszczęśliwy wypadek w Pogórzu. Nie żyje 36-letni mężczyzna

Policjanci ze skoczowskiego komisariatu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce tej nocy w Pogórzu na drodze ekspresowej. Zginął 36- letni mężczyzna, który spadł z wiaduktu.

– Wszystko wskazuje na to, że śmierć mężczyzny to splot nieszczęśliwych zdarzeń. Wszystko wydarzyło się po północy, na granicy powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Zaczęło się od kolizji. Wstępne ustalenia wskazują na to, że jadąca w kierunku Bielska-Białej 27-letnia kobieta wpadła w poślizg i uderzyła w bariery ochronne. Uderzenie doprowadziło do tego, że plastikowe elementy spadły na pas ruchu prowadzący w kierunku Cieszyna. Najechał na nie 36-letni kierujący kia sportage. Mężczyzna podróżował wspólnie ze swoją 34-letnią żoną oraz dwiema córkami w wieku 4 i 7 lat. W jego pojeździe uszkodzone zostały elementy podwozia oraz przednie koło. Mężczyzna w związku z uszkodzeniem własnego pojazdu zatrzymał się na poboczu. Widząc, że po drugiej stronie drogi doszło do wypadku postanowił pomóc. Przeszedł do poszkodowanej, wezwał pomoc drogową i pogotowie. Wracając do samochodu musiał ponownie przejść przez barierki oddzielające jezdnie w tym miejscu. Niestety, prawdopodobnie nie zauważył szczeliny miedzy jezdniami i spadł z wysokości. Pomimo udzielonej pomocy zmarł. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury – poinformował mł. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy z KPP w Cieszynie.

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zachowania się na drodze i zabezpieczenia zarówno siebie samego jak i miejsca zdarzenia drogowego. -Apelujemy do każdego, aby zabezpieczając miejsce zdarzenie w pierwszej kolejności zadbać o własne bezpieczeństwo. Upewnić się , że nam samym nic nie zagraża, czy miejsce wokół nas i poszkodowanego jest bezpieczne, zadbać o jak najlepszą widoczność- właściwie oznaczyć siebie zakładając kamizelkę odblaskową, a w porze nocnej w miarę możliwości światło! – Dodaje Pawlik.

Fot. §laska Policja.pl Cieszyn