/#NieKłamMedyka

#NieKłamMedyka

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe w imieniu wszystkich pracowników ratownictwa medycznego apeluje do każdego mieszkańca z terenu powiatu cieszyńskiego. – Bądź odpowiedzialny wzywając Pogotowie!

W rozmowie z dyspozytorem podaj wszelkie informacje i występujące objawy. Szczególnie nie ukrywaj, jeżeli:

  1. zdiagnozowano u Ciebie COVID-19 lub objęto Cię kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym,
  2. miałaś/eś (potencjalny) kontakt z osobą zakażoną,
  3. miałaś/eś (potencjalny) kontakt z osobą objętą kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym,
  4. niedawno wróciłaś/eś z miejsc, gdzie występuje koronawirus lub miałaś/eś kontakt z osobami, które wróciły z tych terenów.

Pamiętaj! To, co przekazałaś/eś dyspozytorowi medycznemu, również powtórz personelowi karetki/szpitala. To bardzo ważne!

Nie martw się – otrzymasz niezbędną pomoc! Udostępnione przez Ciebie informacje pozwolą na wdrożenie dodatkowych procedur, które zmniejszają ryzyko dalszego przenoszenia choroby i

Martwi mnie, że część z nas boi się przyznać przed zespołem ratownictwa medycznego do tego, że mogła mieć styczność z wirusem. Mało tego, ten bardzo istotny fakt niektórzy przed ratownikami zatajają świadomie. Niestety, ale nie jest to z naszej strony odpowiedzialne zachowanie! Proszę Was wszystkich – jeżeli tylko podejrzewacie u siebie zakażenie SARS-COV2, nie bójcie się o tym powiedzieć badającemu Was personelowi medycznemu. Bądźmy z nimi szczerzy! Nie zapominajmy o tym, że personel medyczny, który będzie musiał przejść przymusową izolację w trakcie odbywania dwutygodniowej kwarantanny, nie pomoże w tym czasie nikomu. Liczę na to, że ta ważna informacja dotrze do licznej rzeszy mieszkańców, którzy dostosują się do mojego apelu, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

MM