/Nie palcie książek – przyślijcie je nam!

Nie palcie książek – przyślijcie je nam!

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku z okazji Światowego Dnia Książki, na cieszyńskim Rynku odbył się happening i układanie gigantycznych puzzli książkowych, a także  inauguracja ogólnopolskiej trasy akcji „Książka wspiera bohatera”. Pojawił się także mobilny kiermasz książek.

Fundacja Ekologiczna ARKA, 27 i 28 kwietnia 2019 roku zaprasza na kolejny, już dziesiąty Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA w Bielsku – Białej.

„To smutne iż tuż przed Światowym Dniem Książki kolejne obrazki z naszego kraju, które ludzie oglądają na całym świecie, to zdjęcia palonych książek – mówi Wojciech Owczarz – dlatego apelujemy „Nie palcie książek – przyślijcie je nam. Nasze niepotrzebne książki robią mnóstwo dobrych rzeczy w naszej akcji Książka wspiera bohatera”.

 

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl

Światowy Dzień Książki został ustanowiony na 23 kwietnia przez UNESCO w 1995 roku. Ma za zadanie promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

23 kwietnia rozpoczynamy także ogólnopolska trasę akcji „Książka wspiera bohatera”, która zawita w maju i czerwcu m.in. do: Katowic, Cieszyna, Opola, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska.

100 miast zbiera

W akcję już zaangażowani są uczestnicy z ponad 100 miast, a książki zbierają dla fundacji pracownicy Grupy Kęty, Lasów Państwowych, Makro, Galerii Sfera, Zakładu Gospodarki Odpadami oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce.

Środki zebrane podczas akcji realizowanej w formie zbiórki publicznej pozwoliły już wesprzeć już 2 tysiące 314 dzieci z Bielska-Białej i okolic. A jeszcze cały czas prowadzone są dla nich warsztaty.

X Charytatywny Kiermasz Książek

Fundacja zaprasza także na  X Charytatywny Kiermasz Książek do Galerii SFERA w Bielsku- Białej. 27 i 28 kwietnia 2019 roku miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji zbierane są niepotrzebne książki, organizowane ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki Fundacja zakupuje bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełnia ich zielone marzenia.
W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Partnerzy akcji

Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Lasy Państwowe, Grupa Kęty i E-Words

Więcej informacji:
Wojciech Owczarz, e-mail: w.owczarz@fundacjaarka.pl,
tel. 609 267 020

fot. materiały prasowe

mat. pras. (MK)