/Narażali własne życie ratując innych

Narażali własne życie ratując innych

To przykład wzorowego współdziałania służb, które dzisiaj w nocy wyjechały na ratunek mieszkańcom płonącej kamienicy. To dowód na to, że policjanci zawsze gotowi są nieść pomoc nawet z narażeniem życia. To także wzorowa i godna naśladowania postawa obywatelska mieszkanki Cieszyna, która zasługuje na wyjątkowe słowa uznania. Jednym zdaniem – współpraca na najwyższym poziomie zaangażowania.
Dzisiaj około 3.00 w nocy w budynku przy ulicy Wyższa Brama w Cieszynie wybuchł pożar. W pomieszczeniach piwnicznych paliły się między innymi różnego rodzaju przedmioty oraz plastikowe odpady, które wydzielały bardzo ostry i niebezpieczny dla zdrowia, rozprzestrzeniający się po całej kamienicy dym.

Niebezpieczeństwo dostrzegła zamieszkująca w budynku 43-latka. To ona natychmiast powiadomiła służby ratunkowe i zaalarmowała sąsiadów, którzy dzięki jej wzorowej postawie zdążyli bezpiecznie opuścić mieszkania.

Cieszyńscy policjanci na miejsce zdarzenia przybyli jako pierwsi. Rozpytali mieszkańców, a gdy tylko dowiedzieli się, że matka z dzieckiem, zamieszkująca na ostatnim piętrze nie opuściła jeszcze mieszkania natychmiast ruszyli jej z pomocą. Pod drzwiami okazało się jednak, że w zamku utknął złamany klucz, a drzwi są tak zamontowane, że do wyważenia ich niezbędny będzie specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. Podczas oczekiwania na przybycie strażaków stróże prawa rozmawiali z kobietą i uspakajali ją, udzielali też instruktażu, jak powinna zachować się z dzieckiem, by nie paść ofiarą czadu. Na szczęście chwilę później strażacy wyważyli drzwi i razem z policjantami przekazali uratowanych lokatorów w ręce ratowników medycznych.

Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi i płynnej współpracy wszystkich służb biorących udział w nocnej akcji, ale przede wszystkim dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 43-letniej mieszkanki kamienicy nikt z lokatorów nie ucierpiał. Poza matką z 7-letnim dzieckiem, którymi zajął się zespół pogotowia ratunkowego do szpitala trafili interweniujący policjanci. Choć życiu mundurowych nie zagraża niebezpieczeństwo podtruli się oni tlenkiem węgla ratując życie innych osób…

fot. Śląska Policja.pl Cieszyn

mat. pras. (SP)