/MONIKA BORZYM feat Mitchell Long – Złota płyta i zimowa trasa koncertowa

MONIKA BORZYM feat Mitchell Long – Złota płyta i zimowa trasa koncertowa

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek,  Monika Borzym,  stała się właśnie właścicielką kolejnej „Złotej Płyty”.

Tym razem za album „BACK TO THE GARDEN” z poetyckimi piosenkami Joni Mitchell w doskonałych aranżacjach i wykonaniu znakomitych muzyków ( Michał Bryndal ( Voo VOo), Michał Zaborski ( Atom String Quartet), Robert Kubiszyn (himself, A.M. Jopek), Mitchell Long ( Meldy Gardot). Z tej okazji Monika wraz z zespołem i gościem specjalnym –  Mitchellem Longiem wyruszają na trasę koncertową:

14 lutego – Płock
15 lutego w Warszawie – w klubie 12na14 przy ul. Noakowskiego 16 odbędzie się uroczystość wręczenia Artystce ZŁOTEJ PŁYTY – zapraszamy serdecznie!
16 lutego można będzie posłuchać „złotego  koncertu” w klubie PAPAJA w Ełku
17 lutego gramy we Wrocławskim klubie VERTIGO
18 lutego znów pojawiamy się w okolicach stołecznym – GRODZISK MAZOWIECKI tym razem
19 lutego  – KOSZALIN
20 lutego DARŁOWO
21 lutego POZNAŃ  i klub BLUE NOTE

Będzie nam niezwykle miło, gdybyście Państwo zechcieli wspomnieć  o tym wydarzeniu na Waszych łamach .
Młoda i Ambitna Artystka jest do Waszej dyspozycji telefonicznie lub osobiście gdybyście mieli ochotę porozmawiać z Nią o jej pomysłach na te już wydane i przyszłe albumy, bo jest się czym pochwalić, mamy dużo  ciekawych planów, a znając Monikę – szansa na realizację nawet tych najbardziej ambitnych i szalonych projektów jest ogromna!

Płyta Back to the Garden to świeże interpretacje piosenek kanadyjskiej legendy, kultowej Joni Mitchell – chluba Moniki. Płyta doceniona przez krytyków muzycznych i fanów Joni na całym świecie. Na płycie zagrali: wybitny amerykański gitarzysta Mitchell Long na co dzień grający z Melody Gardot, Robert Kubiszyn (Anna Maria Jopek, Gregoire Maret) – kontrabas, Michał Bryndal (Voo Voo) – perkusja, Michał Zaborski (Atom String Quortet) – altówka, Michael Patches Stewart, Radek Nowicki. Pięknie wydana przez wydawnictwo AGORA płyta włąśnie pokryła  się złotem i z tej okazji Mitchell Long znów odwiedzi Polskę i wraz z Moniką I Michałem Bryndalem wyruszą w ostatnią już trasę z tym materiałem.

Klip do singla Big Yellow Taxi

BIO Moniki:
Charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie w 1990r. Wydała pięć płyt.
Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową przyjaciół i nauczycieli brała udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając nagrody i ważne doświadczenia zawodowe.
Przełomowym momentem w jej edukacji było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Dwa lata później otrzymała kolejne stypendium w LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show).

Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music).

Pierwsze dwie nagrane w USA płyty Moniki, „Girl Talk” i „My Place” pokryły się platyną, a zagrali na nich najwybitniejsi muzycy amerykańskiej sceny jazzowej- im. John Scofield, Randy Brecker, Gil Goldstein, Aaron Parks… Kolejna, „Back to the Garden” za chwilę otrzyma status złotej, a czwarty studyjny album to „Jestem Przestrzeń”- wydana z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego płyta z kompozycjami młodego pianisty i kompozytora Mariusza Obijalskiego do tekstów powstańczej poetki – Anny Świrszczyńskiej. Goście specjalni: John Scofield i Sebastian Studnitzky.

Monika jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.
Studiuje psychoseksuologię, co obok muzyki stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

W marcu 2018 roku odbył się koncert premierowy jej nowego projektu Radiohedonistycznie zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka, wypełniając dwukrotnie Teatr Syrena. 16.11.2018r. nakładem wytwórni Mystic Production ukazała się płyta z zapisem koncertu Radiohedonistycznie z łódzkiej Wytwórni.