/MŁODZI DLA POWIATU CIESZYŃSKIEGO – Konwencja Wyborcza

MŁODZI DLA POWIATU CIESZYŃSKIEGO – Konwencja Wyborcza

Grono młodych osób nie czekało aż ktoś wreszcie poda im narzędzia do działania. Zdali sobie sprawę z posiadanego potencjału oraz możliwości zmian na swoim podwórku. Nie wspomagani przez sponsorów, bez zaplecza strukturalnego, ale z silną chęcią do aktywności na skalę powiatu cieszyńskiego wykreowali coś oryginalnego oraz niepowtarzalnego.
Aktywne młode osoby utworzyły komitet, który w tegorocznych wyborach powalczy o mandaty do Rady Powiatu Cieszyńskiego.

W niedzielne popołudnie (30.09), w sali konferencyjnej na Wzgórzu Zamkowym zorganizowana została konwencja wyborcza.

Pan Janusz Hudziec – pełnomocnik oraz szef sztabu Młodych dla Powiatu cieszyńskiego na początku zapewnił, że jest to jedyny komitet stworzony przez osoby od 18-31 roku życia, który wystawił do Rady Powiatu listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Młodzi mieli okazję do zaprezentowania kandydatów oraz przybliżenia kluczowych pomysłów.

Niebanalność inicjatywy z pewnością tkwi w ogromnej sile młodości oraz kreatywności członków KWW Młodzi dla Powiatu cieszyńskiego.

W rozmowie lider oraz założyciel Komitetu – Christian Jaworski zdradził co tchnęło go do podjęcia się tej młodzieńczej inicjatywy.

-Nasz komitet powstał z myślą, aby w powiecie cieszyńskim wprowadzić zmianę pokoleniową, ale także jakościową. Aby w Radzie Powiatu cieszyńskiego zasiadły osoby kreatywne, ambitne, młode, zdolne, pragnące realizować swoje pomysły, swoje idee na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz swojej małej ojczyzny – śląska cieszyńskiego. Chcielibyśmy do Rady Powiatu wnieść energię i ducha młodości. Chcielibyśmy zrealizować nasze punkty programowe. Młodzież powinna współdecydować o swoim lokalnym podwórku, współdecydować o powiatowych problemach, partycypować w samorządzie. –
Niektóre z postulatów, których domagają się młodzi są to:

-Ustanowienie Młodzieżowej Rady Powiatu Cieszyńskiego.
-Wydłużenie godzin pracy Starostwa powiatowego do godziny 19:00 w jednym dniu tygodnia, aby każdy mieszkaniec mógł dokonać potrzebnych spraw – bez urlopu, czy wcześniejszego opuszczenia miejsca pracy.
-Utworzenie Cieszyńskiego Transportu Powiatowego, który byłby publiczną spółką utrzymującą się ze sprzedaży biletów, budżetu powiatu i gmin.

Rada Powiatu regulowałaby wówczas ceny przejazdów. Byłby to przewoźnik publiczny, podlegający Radzie Powiatu Cieszyńskiego. To powrót do idei cieszyńskiego PKS.

W rozmowie z naszym portalem  Jaworski dodał – Chcemy wnieść świeżość umysłu do Rady. Świeżość, której obecnie nie ma, skoro średnia wieku radnego wynosi 50 lat. Tak to wygląda w obecnym składzie Rady Powiatu. Musimy walczyć z marazmem i stagnacją, tłumaczy.

fot.KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego

red.(Ewe)