/List otwarty ws. problemów z komunikacją autobusową w powiecie

List otwarty ws. problemów z komunikacją autobusową w powiecie

W związku z problemami z dojazdem do szkół młodzieży z Pruchnej i Drogomyśla, pasażerowie Linea-Trans i ich rodzice podpisali się pod listem otwartym, w którym wspólnie zaapelowano o rozwiązanie tych problemów do władz powiatu, Gminy Strumień i przewoźnika. Autorzy listu otwartego chcieli, by jego treść została podana do wiadomości publicznej m.in. za pośrednictwem portalu SCI24.pl. 

Intencją powstania listu otwartego była również niezgoda na fakt, że samorząd powiatowy „umywa ręce” od kwestii komunikacji publicznej i nie potrafi znaleźć sposobu na to, by zapewnić młodzieży bezpiecznego dojazdu do szkół. Paradoksem jest to, że w szkołach prowadzonych przez Powiat Cieszyński młodzież kończy zajęcia o 15:40, a ostatni autobus do Pruchnej Centrum czy Drogomyśla wyjeżdża z Cieszyna o godz.: 15:15. Przewoźnik Linea-Trans może w sposób dowolny układać rozkłady jazdy i politykę cenową (od lipca ceny biletów wzrosły o ok.30%) przy, jak sądzę, milczącej zgodzie Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego, dodaje Janusz Hudziec.

Pan Janusz Hudziec poprosił w mailu wysłanym do naszej redakcji o wymazanie podpisów, ponieważ nie ma On pewności, że każdy z sygnatariuszy wyraża zgodę na to, by jego podpis został opublikowany w Internecie, co niniejszym uczyniłam.

Fot. Mariusz Pierzak

Sylwia Pieczonka

List otwarty ws. problemów z komunikacją autobusową w powiecie cieszyńskim został umieszczony w poniżej w galerii.