/KWW Siła

KWW Siła

W środę 29 sierpnia 2018 r. o godz. 16:00 Komitet Wyborczy Wyborców Siła ogłosił start w wyborach samorządowych oraz przedstawił swój program. Siła gromadzi osoby, które mają różnorodną wiedzę oraz doświadczenia, ale patrzą na rozwój miasta wspólnie, odważnie łącząc to, co wydaje się być odległe. Nie są żadną partią, ale grupą ludzi, którzy żyją i pracują w Cieszynie i od lat angażują się bezinteresownie w poprawę funkcjonowania różnych jego obszarów. 

Komitet Wyborczy Wyborców Siła wystartował w wyborach samorządowych 2018 w Cieszynie, ponieważ chce udowodnić, że Cieszyn zasługuje na bycie miastem czystym, dobrze zorganizowanym, konkurującym z nowoczesnymi Polskimi miastami.

Hasło wyborczym Komitetu to: Cieszyn – mój dom, nasza siła”

Dr hab.Joanna Wowrzeczka (ur. 1972 w Cieszynie) – artystka (dr 2008) i socjolożka (dr 2004), wykładowczyni akademicka, redaktorka, działaczka społeczna. Założycielka Galerii Szara i Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Od 1999 związana z Uniwersytetem Śląskim. Zaangażowana w każdą sprawę w Cieszynie, gdzie pojawiała się niesprawiedliwość społeczna, od lat kształtująca politykę współpracy, pracy zespołowej jako najlepszego narzędzia poprawy przestrzeni publicznej. Działająca na rzecz śródmieścia i jego rewitalizacji za pomocą kultury i edukacji. Orędowniczka pracy u podstaw.

– Cieszyn jest miastem niedużym, dlatego możemy sobie wyobrazić, że wszystko w nim działa tak, że chce się nam w nim żyć, miło spędza się wolny czas, czujemy się tutaj bezpiecznie, przyjaźnimy się, kochamy, swoje pociechy widzimy w marzeniach o przyszłości blisko siebie. Cieszyn jest miastem z unikatowym bogactwem historycznym, kulturowym i oświatowym więc możemy mieć swój własny pomysł na zamożność i wkroczenie w nowoczesność. Cieszyn to bogactwo religijne ludzi wielu wyznań, którzy żyją we wzajemnym szacunku i wolności. Cieszyn to także piękno przyrodnicze, które może sprawić, że mamy jak odpoczywać, oddychać, czuć się zdrowo – powiedziała Joanna Wowrzeczka, kandydatka na Burmistrza Cieszyna, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 sierpnia 2018 r. w Cieszynie pomiędzy Biblioteką Miejską a księgarnią Mole Mole.

– Cieszyn zasługuje na bycie miastem nowoczesnym, czystym, zorganizowanym. Jego bogate dziedzictwo kulturowe, oświatowe i historyczne stanowią gwarancję rozwoju. Potrzebne do tego są: umiejętność patrzenia i słuchania,  zaangażowanie, pracowitość, uczciwość, gospodarność i bezinteresowność tych, którzy będą mieć w kolejnych 5 latach zadanie prowadzenia miasta. Miasto nie jest zbiorem niezależnych od siebie zasobów, ale obszarem dóbr wspólnych, o które można zadbać tylko wtedy skutecznie, jeśli widzi się je razem, jako zależne od siebie. Edukacja bez pomyślenia o zdrowiu nie będzie uwzględniać kwestii krzywych kręgosłupów dzieci, duszności astmatycznych, a dyskusja o transporcie bez powiązania go z ochroną środowiska czy edukacją nadal będzie na poziomie dwóch autobusów dziennie. Miasto jest organizmem żywym, który tak jak technologia, cywilizacja, kultura rozwija się, powinien się rozwijać, bo nie da się żyć szczęśliwie tylko dla średniowiecznych fundamentów czy mieszczańskich kamienic – dodaje Wowrzeczka.

Fot. KWW Siła

(SP)