/Kto przeprowadza wybory samorządowe? KOLEJNY SPOT PKW

Kto przeprowadza wybory samorządowe? KOLEJNY SPOT PKW

Z kolejnego spotu PKW dowiesz się m.in., kto przeprowadza wybory i jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej. Do 21 września możesz zgłosić się do dowolnego komitetu wyborczego (również takiego, który nie zarejestrował żadnej listy kandydatów) albo nawet po 21 września do komisarza wyborczego – ten wpisze Cię na listę rezerwową, a w skład obwodowej komisji wyborczej powoła Cię, jeśli komitety wyborcze zgłoszą za mało kandydatów.

„Kto przeprowadza wybory samorządowe?” – to tylko jeden spośród wielu innych zaplanowanych przez Państwową Komisję Wyborczą spotów edukacyjno-informacyjnych związanych ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Spoty są publikowane we wszystkich serwisach internetowych PKW (pkw.gov.pl, wybieramwybory.pl, wybory2018.pkw.gov.pl) oraz na profilach PKW w mediach społecznościowych (Facebook – PKW, Facebook – Wybieram Wybory, Twitter, YouTube).

Co ważne, spoty są również emitowane przez nadawcę publicznego – TVP S.A. – na antenach: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP 3, TVP Historia, TVP Seriale i TVP HD.

Z myślą o wyborcach niepełnosprawnych spoty są prezentowane również w wersji z tłumaczeniem na język polski migowy.

mat.pras.(SP)