/Kontrole sanitarne w Cieszynie – Boguszowicach

Kontrole sanitarne w Cieszynie – Boguszowicach

Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem został potwierdzony w Cieszynie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest to dziecko, którego stan ogólny jest dobry. Wszystkie zakażone osoby przebywają w cieszyńskim szpitalu na oddziale zakaźnym.

W Polsce potwierdzono już 31 przypadków zakażeń. 317 osób jest hospitalizowanych. We wszystkich szkołach i przedszkolach zawieszone zostały zajęcia, odwołano wszelkie imprezy i wydarzenia. W powiecie cieszyńskim zawieszone zostały również odwiedziny w domach pomocy społecznej oraz domach dziecka.

Na przejściu granicznym w Cieszynie – Boguszowicach trwają kontrole sanitarne osób przekraczających granicę polsko-czeską. Wczoraj, 10 marca 2020 roku odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Miasto Cieszyn opublikowało dziś ważny komunikat.

Na przejściu granicznym spotkaliśmy się ze Starostą Cieszyńskim Mieczysławem Szczurkiem, rzecznikiem prasowym Starostwa Powiatowego – Sylwią Pieczonką oraz rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Katarzyną Koczwarą.

fot. Małgorzata Krawczyk

realizacja wideo: Michał Krawczyk

(MK)