/III Półkolonia OSP Hażlach 2018

III Półkolonia OSP Hażlach 2018

III Półkolonia OSP Hażlach 2018 roku przeszła do historii. Podczas pięciu dni (4-8 lipca), gdzie w godzinach od 9.00 – 17.00, 45 dzieci zaznawało wielu niezapomnianych emocji.

Podczas pięciu dni zarząd OSP Hażlach zapewniał 45 podopiecznym, którzy zgłosili się do trzeciej półkolonii wiele emocji. W dniu pierwszym odbyła się integracja uczestników m.in. podczas szkolenia z pierwszej pomocy wizyty w remizie OSP Hażlach i zabawie w bandażowanie.

Podczas drugiego dnia dzieciaki mogły zapoznać się z tematem „Jak powstaje Pożar”, uczestniczyć w grupowych zabawach oraz zaznać szkolenia musztry, po czym wszyscy udali się na basen.

Dzień trzeci przyniósł emocje motoryzacyjne: najpierw PSP Cieszyn odwiedziła uczestników półkolonii z wykładem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w międzyczasie organizowano zabawy grupowe. Apogeum dnia trzeciego było spotkanie dzieci zorganizowanym w Hażlachu Moto Show, gdzie dzieci mogły zobaczyć dynamiczne przejazdy samochodów rajdowych i drifterskich, również mogły się spotkać z kierowcami, co wzbudziło w uczestnikach duży entuzjazm, dzień trzeci kończąc OSP Pogwizdów zaprezentowało pokaz ratownictwa drogowego.

Dzień czwarty to wizyta w Komendzie Miejskiej PSP nr 1 w Bielsku-Białej oraz wycieczka na Szyndzielnię i zejście szlakiem turystycznym do Brennej Centrum. Należy podkreślić, iż dzieci przeszły po górach 11 kilometrów.

Na zakończenie półkolonii OSP Hażlach 2018 w niedzielne popołudnie dnia piątego odbyła się tradycyjna spartakiada, lecz tym razem nasza spartakiada rozrosła się do rangi powiatowej i przeistoczyła się w I Spartakiadę Drużyn MDP OSP Powiatu Cieszyńskiego,  podczas której uczestniczyło 150 dzieci, w tym 45 uczestników półkolonii OSP Hażlach 2018.

Czekając z niecierpliwością na przyszły rok – teraz odpoczywający organizatorzy podsumowują pięć dni spędzonych z dziećmi,  kwitując to jednym zdaniem „Już nam Was brakuje, widzimy się za rok.”

My Będziemy w 2019 roku, a WY………….?

Fot. OSP Hażlach, Andrzej Mrowczyk

(AM)