/I Powiatowa spartakiada MDP OSP Pow. Cieszyńskiego

I Powiatowa spartakiada MDP OSP Pow. Cieszyńskiego

W Hażlachu na boisku miejscowego klubu piłkarskiego LKS „Victoria” Hażlach w dniu 8.07.2018 roku w godzinach popołudniowych odbyła się   I Powiatowa Spartakiada Drużyn MDP OSP powiatu cieszyńskiego.

W zawodach uczestniczyło 150 uczestników, z czego 45 to uczestnicy III półkolonii OSP Hażlach 2018.

Do Hażlacha zawitała większość Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu cieszyńskiego. Dzieci zostały podzielone na 18 drużyn, którymi opiekowało się równocześnie 18 sędziów zawodów. Było do rozegrania 18 konkurencji m. in.: noszenie jajka na łyżce, przetaczanie piłeczki przez środek węża, pięcioosobowy spacer na nartach, czy zbieranie ziemniaków na oślep. To tylko są przykłady konkurencji, było ich o wiele więcej, lecz wszystkich nazw nie sposób zapamiętać.

Po zakończeniu spartakiady odbył się pokaz modeli rakietowych klubu rakietowego z Czeskiego Cieszyna „ROCKET CLUB SILESIA OLZA”, który komentował sam Prezes klubu Pan Piotr Roszak. W pokazie uczestniczyło 6 rakiet dynamicznie wystrzeliwanych w górę na ok 140 metrów.  Pokaz zakończony został gromkimi brawami ze strony wszystkich zebranych na spartakiadzie.

Uwieńczeniem zmagań było rozdanie nagród za udział w spartakiadzie,  jak i rozwiązanie i nagrodzenie laureatów IV konkursu plastycznego zorganizowanego przez OSP Hażlach w 2018 r.

Spartakiada gościła znakomitych przedstawicieli związku OSP, jak I PSP.  Obecni byli m.in.: Prezes OPZOSP RP w Cieszynie dh Rafał Glajcar, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie bryg. mgr inż. Damian Legierski oraz Członek OPZOSP RP w Cieszynie dh Sebastian Chrapek.

Głównymi organizatorami spartakiady byli:

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie,
Komisja do spraw dzieci i młodzieży przy Zarządzie OPZOSP RP w Cieszynie,
Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Hażlachu,
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Hażlachu,
Urząd Gminy w Hażlachu.

Wielkie podziękowania należą się większym i mniejszym sponsorom oraz prywatnym darczyńcom, bez których niemożliwe byłoby zorganizowanie tak wspaniałej inicjatywy dla dzieci – wspomina organizator.

Fot. Andrzej Mrowczyk

(AM)