/Giving Circle na Zamku w Cieszynie

Giving Circle na Zamku w Cieszynie

We wtorek, 16 kwietnia 2019 roku, na Zamku w Cieszynie odbyło się spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mieli możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych, ich zdaniem najbardziej wartościowych.

The Giving Circle czyli Krąg Darczyńców zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Spotkanie prowadził Rafał Soliński.

W czasie spotkania obie strony miały czas i możliwość bliższego poznania się, nawiązania relacji, znalezienia sojuszników ich misji i wartości, co w przyszłości może przyczynić się do nawiązania długotrwałej, owocnej współpracy.

Wydarzenie to zostało zorganizowane aby pozyskać dofinansowanie trzech wartościowych inicjatyw społecznych realizowanych przez Fundację dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat”, Soroptymist International Klub w Cieszynie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku.

Podczas wydarzenia wszystkie organizacje zaprezentowały się przed darczyńcami opowiadając o swoim pomyśle a także odpowiadając na pytania gości.

Przed darczyńcami wystąpili również ambasadorzy projektów, którzy opowiedzieli dlaczego wspierają wybraną przez siebie inicjatywę. Tegorocznymi ambasadorami została Maria Juroszek – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Świata i Europy, Mistrzyni Świata w siłowaniu na rękę oraz  Grzegorz Sikorski – Wójt Gminy Hażalach.

Największe wsparcie otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku z  projektem „Ratujmy nietoperze, ochrona nietoperzy, naszych nocnych sprzymierzeńców w walce z owadami”, które na ten cel zebrało 2200 zł.

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras. (MK)