/Gala Wręczenia Nagród w dziedzinie sportu

Gala Wręczenia Nagród w dziedzinie sportu

We wtorek, 6 października 2020 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych sportowców za osiągnięcia zdobyte w 2019 roku oraz szkół i gmin powiatu cieszyńskiego, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

LISTA OSÓB UHONOROWANYCH NAGRODĄ FINANSOWĄ POWIATU CIESZYŃSKIEGO
W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2019

L. p.Imię i nazwiskoDyscyplinaOsiągnięciaPrzynależność klubowa
 Dominik BuryNarciarstwo klasyczne
(biegi narciarskie)
Starty w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata seniorów; czołowe lokaty w zawodach Pucharu Kontynentalnego; Mistrz Polski seniorów  i młodzieżowców w biegach narciarskich na 15 km techniką dowolną i 30 km techniką klasyczną; Wicemistrz Polski seniorów i Mistrz Polski młodzieżowców w sprincieMiędzyszkolny Klub Sportowy Istebna
   Piotr ŻyłaNarciarstwo klasyczne
 (skoki narciarskie)
Starty na Mistrzostwach Świata (19. w konkursie na dużej skoczni, czwarty w konkursie drużynowym);
4. miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata; 19. lokata w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni; 8. lokata w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix; złoty medal indywidualnie w Letnich Mistrzostwach Polski
Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe Wisła
 Mateusz Herrmanju-jitsuBrązowy medal indywidualnie i srebrny drużynowo na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców (U-21)
w ju-jitsu w Abu Dhabi; srebrny medal na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców; złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  
Uczniowski Klub Sportowy Nakano Pogwizdów
 Kinga IwańskapływanieZłoty medal w pływaniu na 100 m stylem klasycznym oraz złoty medal w pływaniu na 100 m stylem zmiennym na XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu DhabiOlimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny
 Ilona Sztwiertniatenis stołowyZłoty medal w grze podwójnej, złoty medal w grze drużynowej, srebro w grze pojedynczej oraz brąz w grze podwójnej mieszanej na Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie stołowym; brąz w grze podwójnej na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym w OstrawieKlub Sportowy Bronowianka Kraków  

LISTA OSÓB UHONOROWANYCH WYRÓŻNIENIEM POWIATU CIESZYŃSKIEGO
W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2019

L. p.Imię i nazwiskoDyscyplinaOsiągnięciaPrzynależność klubowa
 Joachim KrężelokLekka atletyka (rzut oszczepem)złoty medal w rzucie oszczepem podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy  Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn
 Tomasz WróbelLekka atletyka (rzut oszczepem)złoty medal w rzucie oszczepem podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy  Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn
 Mirosław MadziaLekka atletyka (pchnięcie kulą,
rzut dyskiem)
złoty medal w pchnięciu kulą podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy; 7. miejsce w rzucie dyskiem i 10. w pchnięciu kulą podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w DohaIntegracyjny Klub Sportowy Cieszyn
 Janusz RokickiLekka atletyka (pchnięcie kulą, rzut dyskiem)podwójny złoty medalista (pchniecie kulą i rzut dyskiem) podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski; 5 lokata w pchnięciu kulą podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w DohaIntegracyjny Klub Sportowy Cieszyn
 Kinga GórnyLekka atletyka
(skok o tyczce)
złoto w skoku o tyczce na międzynarodowym meczu POL-UKR-BLR-TUR w Kijowie; srebro na Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w Toruniu w skoku o tyczce; złoto na Mistrzostwach Polskich U-18 w Poznaniu; reprezentantka Polski oraz uczestniczka kadry narodowej w lekkiej atletyceMiędzyszkolny Klub Sportowy Ustroń
 Maja ChamotLekka atletyka (skok o tyczce)5. miejsce w skoku o tyczce na Europejskich Igrzyskach Młodzieży U-18 w Baku; złoto na Halowych Mistrzostwach Polski w U-18 w Toruniu; srebro na Mistrzostwach Polski U-18 w Poznaniu; reprezentantka Polski oraz uczestniczka kadry narodowej w lekkiej atletyceMiędzyszkolny Klub Sportowy Ustroń
 Grzegorz SzczechlaLekka atletyka (biegi ekstremalne)10. miejsce na Mistrzostwach Świata OCR – Londyn; 3. miejsce na Mistrzostwach Europy OCR – sztafeta męska – Gdynia; 1. miejsce w lidze OCR SERIES 2018/2019Misyjny Klub Sportowo Rekreacyjny „Centrum”  
 Aleksander ZniszczołNarciarstwo klasyczne
 (skoki narciarskie)
druga lokata w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego; start w Pucharze Świata w skokach narciarskichWiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 Magdalena KobieluszNarciarstwo klasyczne
(biegi narciarskie)
srebro na Mistrzostwach Polski Seniorów – 10 km styl dowolny; złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 10 km bieg łączony, srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 5 km styl dowolny; dwa razy złoty medal na zawodach Slavic Cup w sprincie i stylem dowolny; reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów; 1. miejsce w rankingu PZN za sezon 2018/2019 w kategorii Juniorek A; członkini kadry narodowej seniorek PZNStowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne LZS SOKÓŁ SZCZYRK
 Eliza RuckaNarciarstwo klasyczne
(biegi narciarskie)
brąz Mistrzostw Polski seniorek w sprincie; 3 razy złote medale w kategorii juniorek w sprincie techniką klasyczną
i na dystansie 5 km techniką dowolną; reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów; członkini kadry narodowej seniorek PZN  
Międzyszkolny Klub Sportowy Istebna

 Adam CieślarNarciarstwo klasyczne (kombinacja narciarska)złoty medal Letnich Mistrzostw Polski; starty w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata w kombinacji norweskiejAkademickie Związek Sportowy AWF Katowice
 Katarzyna Wąseknarciarstwo alpejskiebrąz w slalomie w Mistrzostwach Polski w Szczawnicy; 5. miejsce w slalomie gigancie w Mistrzostwach Polski
w Szczawnicy; 27. miejsce w slalomie gigancie w zawodach Pucharu Świata w Gaal; 20. miejsce w super gigancie
w zawodach Uniwersjady w Krasnojarsku; 15 miejsce w kombinacji alpejskiej w zawodach Uniwersjady w Krasnojarsku; 32 miejsce w kombinacji alpejskiej w zawodach Pucharu Europy w Les Diablerets
Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski
 Monika Sawczukjudozłoto na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Judo; srebro w Pucharze Polski Młodziczek w Judo; złoto na Drużynowych Mistrzostwach Polski WojewództwKlub Sportowy „Akademia Sparta” Skoczów
 Maria Boberkendobrąz drużynowo i 5. miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Belgradzie; Mistrzostwo Polski indywidualnie w PoznaniuWrocławskie Stowarzyszenie Kendo
 Adam Tomiczeksekcja motocyklowa enduro, cross country16. miejsce w Rajdzie Dakar; 3. miejsce w Mistrzostwach Europy Enduro; 3. miejsce w Pucharze Świata Cross Country Junior; 3. miejsce w Pucharze Świata Baja JuniorUczniowski Klub Sportowy WIRAŻ Cieszyn
 Kajetan Kajetanowiczrajdy samochodowe2 miejsce klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2019 WRC2  Automobilklub Polski
 Bartosz Loterpływanie3 srebrne medale Mistrzostw Polski 14 latków; 3 złote medale w Pucharze Polski 14 latków; 6 złotych medali Mistrzostw Śląska 14 latków; rekordzista Śląska na 50 i 100 metrów stylem klasycznym; reprezentant kadry narodowej juniorówMłodzieżowe Towarzystwo Pływackie Delfin Cieszyn
 Mateusz Malinanurkowaniebrązowy medal w Głębokościowych Mistrzostwach Świata Federacji AIDA, w konkurencji CNF (stały balast bez płetw); potrójny medalista Basenowych Mistrzostw Europy we freedivingu w Stambule (złoto, srebro i brąz)Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Freediving Poland”
 Anna StanieczekłucznictwoMistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski w konkurencji łuków bloczkowych; start w Mistrzostwach ŚwiataLudowy Uczniowski Klub Sportowy ORLIK Goleszów
 Przemysław KoneckiłucznictwoHalowy Mistrz Polski Juniorów Młodszych; Halowy Mistrz Polski Seniorów w konkurencji MIKST; Mistrz Polski Juniorów Młodszych; złoto w zawodach BERLIN OPEN w kategorii kadet; 2 Wice-Mistrz Polski Seniorów w Łucznictwie TerenowymLudowy Uczniowski Klub Sportowy ORLIK Goleszów
 Maria Juroszeksiłowanie na rękępodwójne złoto na XIX Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu w rywalizacji ręki prawej w kat. osób niepełnosprawnych OPEN oraz w kat. Master Kobiet +70 kg w Warszawie ; powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Armwrestlingu na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata 2019; brąz na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu w rywalizacji na stojąco w kat. kobiety niepełnosprawne +65 kg w Rumii, 4. miejsce na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu w rywalizacji ręki prawej w kat. Master Kobiet +80 kg w RumiiFederacja Armwrestling Polska
 Martyna Werestrenerka pływaniatrenerka utytułowanej pływaczki Kingi Iwańskiejniezrzeszona  
 Witold Sztolertrener pływaniatrener utytułowanej pływaczki Kingi Iwańskiejniezrzeszony  
 Arkadiusz Lipatrener judotrener utytułowanych judoków, Prezes Klubu Sportowego CieszynKlub Sportowy Cieszyn
 Andrzej Greńdziałacz sportowyDziałacz sportowy i trener sekcji tenisa stołowego. Organizator wielu imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawca i główny organizator Mistrzostw Polski Samorządowców w halowej piłce nożnej, odbywających się
od 24 lat w Brennej. Od 2010 roku prezes Ludowego Klubu Sportowego „Beskid Brenna”
Ludowy Klub Sportowy „Beskid” Brenna  

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2019/2020

Igrzyska Dzieci

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Górkach Wielkich – I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu – II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie – III miejsce

_____________________________________________________________________

Igrzyska Młodzieży

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pawła Stalmacha w Wiśle – I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie – II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie – III miejsce

_______________________________________________________________________

Licealiada

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie – I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie – III miejsce

Klasyfikacja ogólna gmin

CIESZYN – I miejsce

SKOCZÓW– II miejsce

BRENNA– III miejsce

fot. Małgorzata Krawczyk

mat. pras.