/Finisaż Renaty Zięby „Serce na szlaku”

Finisaż Renaty Zięby „Serce na szlaku”

We wtorkowy wieczór 05.03.2019 w Restauracji Ekotradycja w Cieszynie odbył się Finisaż wystawy pt. „Serce na szlaku” . Była to autorska wystawa Renaty Zięby,  która jak mówi o sobie „Jestem na co dzień związana z aparatem”.
Gdy zebrała się dosyć spora grupa fanów pani Reni Zięby,  zabrali głos:  pani Bożena Duda – Oździańska oraz jej mąż Adam, którzy mówili o tym,  jak doszło do tej wystawy.

Następnie zabrała głos sama autorka zdjęć Renata Zięba która dziękowała za możliwość pokazania swojej wystawy oraz  opowiedziała o swoim chodzeniu po Beskidach zimą, utrwalając przepiękne widoki, które teraz można było zobaczyć.

Po pani Reni zabrał głos Prezes Klubu Fotograficznego „START” Cieszyńskiego Oddziału PTTK „Beskid Śląski” Andrzej Kowol, który opowiedział o dokonaniach Renaty Zięby jako fotografika, o tym, że w ostatnim czasie uzyskała tytuł Instruktora Fotografii Krajoznawczej PTTK, co nie było łatwym dokonaniem.

Pani Renato kilka słów o wystawie, co pani chciała pokazać?

Jest to moja czwarta indywidualna wystawa fotograficzna, Tym razem chciałam pokazać piękno zimy podczas wędrówek po Beskidzkich szlakach. W trakcie jednej z wędrówek namalowałam serce na szlaku, aby pokazać innym wędrującym, że do gór podchodzi z miłością oraz z szacunkiem. Wtedy powstało hasło a zarazem tytuł dzisiejszej wystawy „Serce na szlaku”.

Pani Renato może kilka słów dla organizatorów?

Tak. Przed wszystkim chciałam podziękować właścicielom restauracji Ekotradycja Państwu Bożenie i Adamowi Duda – Oździńskim oraz Annie Kańskiej – Górniak za koordynacje wystawy. Chciałam także podziękować Prezesowi cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego Michałowi Kuzykowi oraz Prezesowi Klubu Fotograficznego „START” Andrzejowi Kowolowi za współprace i wsparcie, oraz wszystkim którzy przybyli na finisaż.

Coś o sobie na zakończenie?

Jestem absolwentką policealnej szkoły o kierunku fototechnik – dyplomowany, studiowałam również animację społeczno – kulturalną z turystyką kulturalną, a pracę magisterską pisałam na temat „Rodzina wielopokoleniowa w fotografii”. Od paru lat jestem członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Klubu Fotograficznego „START” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Od 2018 jestem Instruktorem Fotografii Krajoznawczej. Fotografia jest dla mnie pasją, którą staram się rozwijać, a w wolny czas spędzać z „przyjacielem” – aparatem lustrzanką. Jestem poszukiwaczem fotografii, w wizjerze bacznie obserwując krajobraz…..

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiał Andrzej Kowol

Fot. Renata Zięba, Andrzej Kowol