/Dziś Walentynki

Dziś Walentynki

14 lutego –  nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to za data. Nie wszyscy co prawda celebrują przypadające co roku na ten dzień Święto Zakochanych, ale wszyscy zdają sobie z niego sprawę. Jakże mogłoby być inaczej, skoro na każdym kroku wszyscy o nim mówią…

Witryny sklepowe zachęcają do kupna walentynkowych prezentów, w restauracjach pojawiają się rabaty dla zakochanych, a w radiach już na kilka dni przed grane są same nastrojowe piosenki.

Wielu jest przeciwników obchodzenia Walentynek w Polsce, ale zadowalająco rośnie też wskaźnik osób, które wykorzystują ten dzień na to, by ze swoją drugą połową spełnić miło czas. Choć nie zawsze w otoczeniu miliona serduszek, czy komedii romantycznej.

Najbardziej znanym zwyczajem tego dnia jest wysyłanie wyznań miłosnych na wszystkim, co ma postać serduszka (najlepiej anonimowo, co powoduje dreszczyk emocji u obdarowanego), wręczanie drobnych upominków, czy po protu najzwyklejszego bukietu kwiatów.

Umówmy się jednak, że bez względu na to, czy ktoś obchodzi Walentynki czy nie, może spędzić po prostu miło dzień.

A dla wszystkich (Nie)zakochanych okazja do świętowania pojawi się już jutro, albowiem na 15 lutego przypada Dzień Singla.

Fot. Mariola Morcinková

(MM)