/Dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego

Dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego

W piątek, 29 marca Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek spotkał się z Panem Michałem związanym z powiatem cieszyńskim, który okazał hojność podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wylicytował dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego. 

Pan Michał swoją przygodę w Starostwie rozpoczął od kawy, którą  wypił w towarzystwie Mieczysława Szczurka. Kolejnym punktem tego dnia było zapoznanie się z pracą Starosty Cieszyńskiego oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Następnie Pan Michał wziął udział w posiedzeniu Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, gdzie mógł zasiąść na miejscu Starosty.

 

Przed południem Pan Michał udał się do Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cieszynie, by spotkać się z Kingą Iwiańską, zdobywczynią dwóch złotych medali w pływaniu, podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi.

 

Pan Michał wspólnie z Kingą zjadł wspaniały tort.

Po spotkaniu w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cieszynie, w budynku Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa, której tematyka poświęcona była ważnym działaniom społecznym, realizowanym przez różne instytucje powiatu cieszyńskiego, objętych honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego, Mieczysława Szczurka.

Konferencję otworzyła Pani Katarzyna Raszka – Sodzawiczny, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Przybyłych gości przywitał Starosta Cieszyński, Mieczysław Szczurek.

 

Następnie poproszono o wystąpienie Pana Michała – jednodniowego Starostę Cieszyńskiego.

Kolejnym punktem konferencji był występ Dyrektor merytorycznej Słonecznej Krainy , Pani Lucyny Legierskiej oraz Profesora Robina Mc Williama z Uniwersytetu of Akbama , twórcą międzynarodowej Organizacji zrzeszającej naukowców i praktyków w zakresie wczesnej interwencji, którzy poruszyli temat związany z chorobą autyzmu.

Ze swoim pomysłem akcji krwiodawstwa „Zdaj egzamin z  życia” wystąpił Tomasz Piwocha.

Na XIX Akcję Krwiodawstwa „Zdaj egzamin z życia”, pomysłodawca akcji, zaprasza już 2 kwietnia 2019 roku na Rynek w Cieszynie.

Więcej na temat akcji można przeczytać TUTAJ.

Z programem The Giving Circle wystąpiła Sławomira Godek ze Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

“Giving circle” jest innowacyjną formą filantropii uczestniczącej. To wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mają możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych, ich zdaniem najbardziej wartościowych. W czasie spotkania obie strony mają czas i możliwość bliższego poznania się, nawiązania relacji, znalezienia sojuszników ich misji i wartości, co w przyszłości może przyczynić się do nawiązania długotrwałej, owocnej współpracy. Akademia Rozwoju Filantropii jest jedyną w Polsce organizacją promującą model giving circle, afiliowaną przy The Funding Network.

Wydarzenie to jest organizowane, aby pozyskać dofinansowanie trzech wartościowych inicjatyw społecznych realizowanych przez Fundację dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat”, Soroptymist International Klub w Cieszynie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku.

Ambasadorem akcji jest Maria Juroszek, Grzegorz Sikorski  oraz Irena French.

Więcej na temat akcji The Giving Circle znajdziesz TUTAJ.

Kampanię społeczną pod nazwą „Who is Weak  – Kto jest słaby?” przedstawili uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania: Grzegorz Śliwka, Natalia Romejko i Zuzanna Szklorz.

Konferencję zakończono uhonorowaniem Kingi Iwańskiej z Cieszyna , uczennicy Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo Rewalidacyjnych, która zdobyła dwa złote medale w pływaniu na 100 metrów stylem zmiennym oraz 100 metrów stylem klasycznym podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019, w obecności Krzysztofa Krzyżanowskiego , Prezesa Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska – Beskidzkie.

Po wyczerpującym dniu Pan Michał wraz z Mieczysławem Szczurkiem udali się na obiad.

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z wydarzenia.

fot. Małgorzata Krawczyk

(MK)